Gå til innhold

Forhåndsvisning i EVRSoft 1st Page 2000?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Heisann.

 

Jeg har startet såvidt med litt html etter at jeg leste denne artiklen på programmer.

Jeg bruker programmet EVRSoft 1st Page 2000 til å skrive kodene.

Men finnes det noen fungsjon som gjør at jeg kan se hva jeg har gjort underveis?

Endret av Natrium
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Slike preview-funksjoner er generelt ikke til å stole på. Det beste du kan gjøre er å åpne HTML-fila i diverse nettlesere, save innimellom og refreshe sida i disse nettleserne. Da ser du akkurat hva du har gjort, og i tillegg hvordan nettleserne tolker koden din. Dette er kjekt siden nettleserne ofte tolker ting vidt forskjellig. :)

Skrevet (endret)

Hmm.. Åpnet den i firefox.

<html>
<head>
<title>velkommen</title>
</head>

<body>
siden er under konstruksjon
<img src="file:///F|/Bilder/data/diverse/chair.gif" width="45" height="40" alt="" border="0">

</body>
</html>

 

Men det er kun denne delen som vises:

<body>

siden er under konstruksjon

<img src="file:///F|/Bilder/data/diverse/chair.gif" width="45" height="40" alt="" border="0">

</body>

 

Noen som ser noen feil i koden?

Endret av Natrium
Skrevet

Det som står mellom <head> og </head> vises ikke i selve viewport som det heter, dvs. vinduet siden er i. I <head> kan du ha en del elementer, og de fleste sier noe om siden, hva slags tegnsett som er brukt, meta-tagger og mer.

 

<title>-taggen vises øverst i nettleservinduet, ved siden av [minimer], [maksimer] og [X], og inneholder som regel tittelen på siden, akkurat som det står «Forum.hardware.no :: Forum -> [et-eller-annet]» på denne siden. :)

Skrevet

Kan også være lurt og venne seg med å bruke en doctype med engang. Da blir det mye lettere å validere siden din. Når du "sitter fast" eller får noe som vises feil, så validerer du siden din. Blir skjekket om alle tagene er lukket på rett måte eller lukket i hele tatt osv.

 

Også lurt å holde seg unna tabeller til layout med engang. Alldri bruk dem til noe annent enn å lage en tabell med. ;)

 

Lykke til, se gjerne på w3schools.com med en fin tutorial.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...