Gå til innhold

Finnes det kabinett som er støvvennleg?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Veldig lufttett sånn at luft som kjem inn må igjennom eit filter for å ikkje dra med seg støv og som ikkje trekker inn støv der luft blåses ut og(feks når maskina er slått av)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Overtrykk er en billigere løsning (snu alle viftene til å blåse inn). Ellers kan du alltids gå over kabinettet med litt teip og en lommelykt, evt. mørklegge rommet og sette lys inne i kabinettet. Litt støv er det vel nærmest umulig å unngå.

Skrevet (endret)

Du får nok ikke mye støv inn gjennom PSU og bakre vifte når maskinen er avslått, så det tror jeg ikke du skal bekymre deg over.

 

Det som imidlertid er en enkel måte å unngå støv på, er å passe på innsugsviftene flytter litt mere luft enn uttrekksviftene, og montere et filter foran innsugsviftene.

 

På den måten så får du et lett overtrykk inne i kabinettet, som sørger for at det ikke trekkes luft/støv inn gjennom andre hull og åpninger i kabinettet.

Endret av 356speedster
Skrevet
Overtrykk er en billigere løsning (snu alle viftene til å blåse inn).

Og gratulerer, nå har du fått en datamaskin FULL av støv. 356speedster har rett. Setter du alle vifter til å blåse inn, vil de yte sånn ca. shitty, da mottrykket i maksinen blir for stort for viftene. Gjør man som 356speedster skriver, vil man få et kabinett som ikke blir støvete så fort. Dessverre er det få filter som stopper ALT støv :( Men hvis filtrene vaskes ofte, vil maskinen din ha en ren og fin tilværelse

Skrevet

Naturligvis avhengig av hvor mange vifter man har i maskinen, normalt sett har man iallefall en som blåser ut og ikke kan snus (PSU) ...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...