highlander Skrevet 29. september 2004 Skrevet 29. september 2004 Er det mulig å fake en ip? Jeg har opplevd noe skummelt her.. Ifølge min ip har jeg bannet en fra en server. SOM FAKTA så var det ikke meg. Jeg sitter her å skjønner ikke en dritt. Mvh Petter
TrAI Skrevet 29. september 2004 Skrevet 29. september 2004 (endret) Er det mulig å fake en ip? Jeg har opplevd noe skummelt her.. Ifølge min ip har jeg bannet en fra en server. SOM FAKTA så var det ikke meg. Jeg sitter her å skjønner ikke en dritt. Mvh Petter Hmmm... Jo, det er mulig å forfalske IP adresse, såkalt "IP spoofing", men det er visse begrensninger for når det er, skal man si "nyttig"?, man må ha tilgang til nettverket som adressen hører til(evt. en bakdør/trojaner på maskinen), en enhet som er på veien mellom ditt nettverk og serveren(lite sannsynlig, med mindre det er på ditt eller serverens nettverk), eller ikke trenger svar på pakkene(diverse DoS angrep). Dersom du ikke gjorde det, og ingen andre har tilgang til din maskin(fysisk eller over nett), er det mulig noen andre hadde den IP adressen du har nå, dette kan skje dersom du har dynamisk adresse mot nettet... Endret 29. september 2004 av TrAI
CrZy_T Skrevet 29. september 2004 Skrevet 29. september 2004 Eller så kan det tenkes at et helt subnett har blitt bannet for å sørge for at en person ikke får ny ip-adresse og kommer inn igjen, eller så kan du ha vært så uheldig og fått en ip et rasshøl har brukt før deg.
Orjanp Skrevet 29. september 2004 Skrevet 29. september 2004 Er det mulig å fake en ip? Jeg har opplevd noe skummelt her.. Ifølge min ip har jeg bannet en fra en server. SOM FAKTA så var det ikke meg. Jeg sitter her å skjønner ikke en dritt. Mvh Petter Har du fast ip?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå