Gå til innhold

Logitech Z-680 Høyttaler 5.1 THX eller


Anbefalte innlegg

Skrevet

hei jeg skal kjøpe meg nye pc høtalere og har tittet nermere på disse to men jeg lurere på hvilke av disse som er best?

skal bruke disse mest til spilleng men også en del musikk og noe film. jeg kommer til og bruke det integrerte lydkortet 7.1 på mitt msi kn8 neo platinium hovedkort. er det til og anbefale med dette lydkortet eller burde jeg heller gå for noen høtalere som er noe dårligere med dete lydkortet??

 

på forhånd takk for alle svar :D:D

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har logitech sjøl, men for å være ærlig, du må selv bestemme, mener å huske at begge har vært testa her på hw.no. Du vil uansett bli fornøyd av hvilket av de to du kjøper ;)

Skrevet (endret)

yepp. har z-680 selv og jeg er stor fornøyd!

Tror ikke foreldra mine er det, for de sier at hele rommet rister :p

z680 er med 500Watt RMS (eller 1000watt fake) :)

Endret av Valent
Skrevet

er det noen av dere som hvet hvor jeg kan få en logitech til rundt 2800 kr i sarpsborg ikke i en nettshop men i vanelig butikk

Skrevet
er det noen av dere som hvet hvor jeg kan få en logitech til rundt 2800 kr i sarpsborg ikke i en nettshop men i vanelig butikk

Det får du ikke... Tror det var 5000 kr på Siba, så du skal lete lenge i så fall...

 

Men netshop.no har tilbud denne uken... rundt 2500 kr pluss frakt, veldig billig vil jeg si :thumbup:

 

Skulle selv gjort det, men har ikke penegene :roll:

Skrevet

Skal ikke prøve å si at jeg egentlig har noe peiling, men ville gått for logitechen pga at jeg har hørt megaworks.. skal d brukes til film, musikk eller spill?

Skrevet

For om lag tre veker sidan bestillte eg z-680 for 2.800 inkl. frakt hos ITbutikken.no. Eg er veldig fornøgd med det.

 

z-680 er billigast hos ITbutikken.

Skrevet
For om lag tre veker sidan bestillte eg z-680 for 2.800 inkl. frakt hos ITbutikken.no. Eg er veldig fornøgd med det.

 

z-680 er billigast hos ITbutikken.

 

utdatert el? :nei:

Skrevet

jeg lurte også på om en bomblaster eller logitech z 2200 gir best lyd

 

da mener jeg den beste bomblasteren som koster 2000 kr trur jeg

Skrevet

Det geniale med Z-680 er den innebygde dekoderen som lar deg koble til ALT (mulig MegaWorks har det også). Har mitt sett stående i stua, det funker glimrende til DVD titting og musikk. Sub'en justerer jeg ned når jeg skal høre på musikk, den har en tendens til å bli vel dominerende.

Skrevet

Jeg har Logitech Z-560, som er nesten det samme som Z-680 (minus en høyttaler og mottakeren). De spiller høyt og har voldsom bass, gode til spill og film. Men de imponerer meg lite til musikk.

Skrevet (endret)

Har hatt logitech Z-680, en kamerat av meg har Megaworks 5.1 og syns rett og slett det ikke var det samme som Logitech.

Når han drar volumet på max ble det ikke like høyt som z-680. Og bassen til Megaworks er litt svakere og lager ikke den helt samme dype bassen som Z-680, den har litt mindre bassrefleks slik det kommer pustelyder av bassen ved høy spilling. Har studert de to elemente og Z-680 hadde ganske større gummioppheng en Megaworks. Det tilsvarer lengere slaglengde og og merer kraft i bassen. Megaworks får ikke beveg seg like mye, slik at det blir en litt mere tja.. hornbass enkelte steder.. (min mening da) Spørs hvor mye bassen intriserer deg da..

 

Men det lagde mye klarer lyd en Z-680. Og klarer og nå de høyeste frekvensene der hvor Z-680 ikke ville gjengi så veldig godt!

 

Logitech Z-680 har jo det tøffe kontrollpanalet som du kan velge en masse muligheter (inc fjernkontroll) F.eks Stereo 2x eller Dolby II musikk eller film..

Ville godt for logitech.

 

Edit: Legge til mer!

Endret av Hevley

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...