likferd Skrevet 17. august 2004 Skrevet 17. august 2004 Hei! Jeg tenker på å lage til GB lan, men trenger litt råd! Kan noen anbefale nettverkskort og en GB switch? Jeg trenger 2 nettverkskort, og en 5 ports switch tenker jeg. Jeg vil selvfølgelig ha det så billig så mulig, men har hørt mye rart om dårlige nettverkskort og cpu-bruk.. Jeg skal ha GB lan på en duron 1.8 jeg bruker som filserver, så det hadde vært morro med et kort som ikke brukte 100% cpu Det går vel forresten bra å koble GB switchen til en 100mbit switch som resten av nettverket/internett er på ? takker for svar!
Zenit Skrevet 18. august 2004 Skrevet 18. august 2004 Jeg ville satset på ett par meget gode Gbit kort fra f.eks Intel. Det blir ikke så billig som mulig, men du får utmerket ytelse og lavt cpu-forbruk. Når det kommer til switcher vet jeg at bla. Zyxel har rimelige og gode Gbit swticher. Tror du finner noen på http://www.mpx.no Det er ikke noe problem å koble en Gbit switch til ditt eksisterende LAN.
likferd Skrevet 19. august 2004 Forfatter Skrevet 19. august 2004 OK! Så et par av dette nettverkskortet er bra? vil denne swtichen duge? Er det stor forskjell på switchene?
RBW Skrevet 19. august 2004 Skrevet 19. august 2004 (endret) Det nettverkskortet fra Intel kan du få billigere fra andre steder. 347,- og kommer trolig 24/8. http://www.ndsdirekte.no Edit: riv ruskende gale linker Endret 19. august 2004 av RBW
Kimmer Skrevet 19. august 2004 Skrevet 19. august 2004 (endret) Det går vel forresten bra å koble GB switchen til en 100mbit switch som resten av nettverket/internett er på ? Hei, Lurte på precis det samme. Bestilte netop dette gigabit kort og gigaswitch fra MPX uten egentligt å være klar over om det virker med mit eksisterende 100Mbit nettverk: http://www.mpx.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=24467 Switch http://www.mpx.no/aspx/prdinfo.aspx?plid=27502 Nettkort Men jeg går ut fra at den 5. port på switchen er en 'combi autosence uplink-port'. Noen der vet? Mvh Kimmer Endret 19. august 2004 av Kimmer
Zenit Skrevet 19. august 2004 Skrevet 19. august 2004 OK! Så et par av dette nettverkskortet er bra?vil denne swtichen duge? Er det stor forskjell på switchene? Jepp, det er et meget bra nettverkskort. Når det kommer til switchene er det sikkert ikke så store forskjeller. Prøvde å sjekke litt specs på både cnet switchen og denne modellen fra zyxel. Zyxel oppgir i det minste hastigheten på backplane, som er 10Gbps ( ikke 19.2Gbps som det står oppgitt hos mpx ). Dette er altså båndbredden som blir delt internt mellom portene. Det burde holde i massevis for en 5-porters switch.
likferd Skrevet 19. august 2004 Forfatter Skrevet 19. august 2004 takker for alle tips! Er det forresten noe forskjell på cat5E og cat6? begge deler klarer vel GB lan?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå