Gå til innhold

Kabinett vifte til Q-Tec Midi tower


Loeb

Anbefalte innlegg

Skrevet

Trenger noen kabinett vifter til mitt Q-Tec Midi tower

Noen som har noen gode, billige og støysvake vifter å anbefale

Hvordan bør jeg montere viftene etter det jeg har sett er det kun plass til to vifter.

13305.jpg

13305-1.jpg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Først av alt... kast PSU'en som fulgte med :p Men viss det er 2 så bør du få en til å blåse inn og en ut :) Inn nederst og ut øverst ;) Papst er gode og lydsvake :yes:

Skrevet
Først av alt... kast PSU'en som fulgte med :p Men viss det er 2 så bør du få en til å blåse inn og en ut :) Inn nederst og ut øverst ;) Papst er gode og lydsvake :yes:

Hvorfor bør jeg kaste PSU'en?

Skrevet

Ja, det er 80x80 mm som er riktig. Jeg har samme tower og vil anbefale deg og fjerne ihvertfall metallgittret som sitter på vifteplassen forran, da den ikke har noen praktisk funksjon og hindrer luftflødet og øker støyen ganske mye. Jeg hadde dårlig med utstyr og borret det helt enkelt vekk ved å borre i hullene rundt hele, det gjør at du må tette rundt vifta når du monterer den, men hvis du har en dremel eller lignende burde det blir pent og uten ekstra monteringsjobb etterpå. En ting du bør tenke over med PSU som følger med er at den bråker ganske mye, siden du er opptatt av støy. Jeg byttet min mot en NorthQ 12-17dB psu, den er veldig støysvak og er å anbefale. Lykke til ;)

Skrevet

Hvis du ikke er veldig kresen på støy, bør du kanskje gå opp til Papst 19 db. Modellen med 12 db flytter ganske lite luft, men er jo også helt stille.

Skrevet

Det er ikke noe galt med Q-tec som kabinett men PSU som følger med bråker fælt. Jeg har et slikt kabinett selv og jeg er fornøyd med det.

Skrevet
Det er ikke noe galt med Q-tec som kabinett men PSU som følger med bråker fælt. Jeg har et slikt kabinett selv og jeg er fornøyd med det.

Hva slags kabinett vifter har du?

Skrevet

noen av dere som i det hele tatt har noen erfaring med q-tech sine PSU?

 

jeg har en slik en akkurat nå, faktisk akkurat samme kabinettet(bortsett fra at mitt er "noe"moddet)og alt har fungert slik det skal til nå

Skrevet

alt har fungert fint til meg å, eneste problemet er at det kan bli litt varmt inne i kabinettet men jeg har somsagt ingen kabinett vifter ennå

Skrevet

eg har et raidmax kabinett som står opent heile tida... har ingen av kabinett viftene mine på og holder ca 40 grader på cpu etter en omgang med speling....

 

har Q-tec PSU selv og har ikkje hatt noken problemer med den!!

er egentlig ganske fornøyd i forhold til prisen!!

  • 2 uker senere...
Skrevet

Hva med denne eller denne? Tror ADDA sine vifter er god kvalitet, synes å huske å ha hørt god kritikk om dem. Ellers så er jo papst kjennt for å lage vifter av god kvalitet, men mange som sier de lager en ekkel "klikke lyd" når man skrur ned farten på dem, så personlig ville jeg holdt meg unna dem pga det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...