Joe DiMaggio Skrevet 5. august 2004 Skrevet 5. august 2004 Lurer bare på om det er kovligt med emulatorer og sånt! Tenker mest på PS2 og Xbox og sånt!
Goophy Skrevet 5. august 2004 Skrevet 5. august 2004 Jada. Så lenge du eier spillekonsollen og spillene selv er det fullt lovlig.
Erichsen Skrevet 5. august 2004 Skrevet 5. august 2004 Emulator er lovlig, men ROMs og slikt er det verre med.
Bytex Skrevet 5. august 2004 Skrevet 5. august 2004 Emulatorer er helt lovlig siden det bare er programvare som kan kjøre spill til andre systemer. Spillene i seg selv derimot er det full copyright på, selv SNES-spill. Så det er vel ulovlig å laste ned/kopiere spill. Men who cares..som sagt over, politiet kommer ikke og sparker inn døra di bare fordi du lasta ned noen spill fra en emulator-site
Goophy Skrevet 5. august 2004 Skrevet 5. august 2004 Emulatorer er helt lovlig siden det bare er programvare som kan kjøre spill til andre systemer. Du kan ikke bruke emulatorene uten en BIOS til å boote opp spillene med, det er programvaren til konsollen og er også copyrighted. Men om du eier konsellen selv har du fullt lov til å bruke en hvilkensomhelst BIOS du finner på nettet.
Windoge Skrevet 5. august 2004 Skrevet 5. august 2004 Er ikke noe problem å finne emulatorer på f. eks Google, men roms der i mot er ulovelig fordi det er selve spillene som ikke er lovlig å laste ned.
Joe DiMaggio Skrevet 5. august 2004 Forfatter Skrevet 5. august 2004 Har så lyst og spille Grand Turismo 3 på pcen!
Windoge Skrevet 5. august 2004 Skrevet 5. august 2004 Hva er "roms"? Selve spillene en emulator skal emulere.
Joe DiMaggio Skrevet 5. august 2004 Forfatter Skrevet 5. august 2004 (endret) Finnes det sider der man kan laste ned spill? Gamle nintendo og Sega spill som ikke lengere selges i butikken? Endret 7. september 2008 av Sveinung
Bytex Skrevet 5. august 2004 Skrevet 5. august 2004 Tonnevis. Spillene heter ROMs fordi de er et image av kassetten/cartridgen spillet kom på til orginalmaskinen. De har kopiert all infoen ut fra chipene på cartridgen. Dette begrepet har havnet over på andre maskiner som ikke har kassetter ala Nintendo også. Det er neppe lov å poste linker, men søk på "nes roms" ellerno i google så kommer du nok fram kjapt.
Melfacion Skrevet 10. august 2004 Skrevet 10. august 2004 forøvrig er det vel ps2 / xbox spill trådstarter lurer på. da holder det med å ha orginalspillene og en dvd-rom på pcen. er usikker på kvalitet på slike emuleringer, da...
Goophy Skrevet 10. august 2004 Skrevet 10. august 2004 Det finnes kun emulatorer som funker delvis til enkelte spill for ps2 og xbox. Mye bedre å spille på konsoll, da det er en dell tull med å emulere dem... (Er en stund siden jeg prøvde, så kan hende det finnes noe nye fancy greier).
Bytex Skrevet 10. august 2004 Skrevet 10. august 2004 (endret) Sant det, så vidt jeg fant ut for ei stund siden finnes det INGEN PS2-emulatorer som går å spille spill på. De som er under produksjon kan bare vise noen techdemoer, og da er de sannsynligvis bare koda for å greie å vise de effektene. Men playstation-emulatorer er det flust av, og flere virker helt perfekt. Har selv prøvd en med lillebrors gamle PS1-spill, og det funka som bare det. Litt slit å sette opp grafikken og lyden men når det hinderet var borte, instant Castlevania Symphony of the Night..på PC'n Endret 10. august 2004 av Bitex
Joe DiMaggio Skrevet 2. oktober 2004 Forfatter Skrevet 2. oktober 2004 Noen som vet om en god PS2 emulator?
Goophy Skrevet 2. oktober 2004 Skrevet 2. oktober 2004 Noen som vet om en god PS2 emulator? Finnes ikke.
Joe DiMaggio Skrevet 2. oktober 2004 Forfatter Skrevet 2. oktober 2004 (endret) Noen som vet om en god PS2 emulator? Finnes ikke. PS1 da? Endret 7. september 2008 av Sveinung
Goophy Skrevet 2. oktober 2004 Skrevet 2. oktober 2004 PS1 da? Bleem!. ePSXe. PSXeven. PCSX. Finnes en haug andre også.
Bluebeans Skrevet 2. oktober 2004 Skrevet 2. oktober 2004 ROM sider på nettet er MEGET tvilsome. Full av møkk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå