j_kalland Skrevet 19. april 2004 Skrevet 19. april 2004 kjøpte med en 200 gigabyte western digital. brukte fdisk i dos for å dele den opp i 4, ikke helt like store deler. virket fint en liten stund så plutselig forsvant t av partisjonene. har slettet alt og delt opp på nytt og der er det fire, men går inn i windows så viser bare 3 stk. den ene cd-rommet har samme bokstav som partisjonen som er borte har i fdisk. noen som kan hjelpe meg her?
TriNitroToluen Skrevet 19. april 2004 Skrevet 19. april 2004 prøv å gå i disk management, se hva den sier kan hende du må tilegne ny driveletter til den partisjonen.
j_kalland Skrevet 19. april 2004 Forfatter Skrevet 19. april 2004 øøøhhhh. hva er det? har LITE pleiling på det område som vis du kan forklare det bedre??
TriNitroToluen Skrevet 19. april 2004 Skrevet 19. april 2004 høyreklikk på my computer og velg manage. Der inne finner du disk management, er windows sitt verktøy for partisjonering osv.
j_kalland Skrevet 19. april 2004 Forfatter Skrevet 19. april 2004 skal jeg gjøre det på alle partisjonene da?de nye altså`?? men hava med den som ikke viser da?
Polarbastard Skrevet 19. april 2004 Skrevet 19. april 2004 Hei Jeg hadde en WD disk som ble litt uggen ettet et lyn nedslag! Lynet brente opp et eksternt USB modem og kødda med biosen men ellers fungerte komponentene bra.. Problemet som oppsto var noe lignende, jeg hadde 4 partisjoner, men Win fant bare 1 etter formatering. Så jeg hadde bare tilgang på 25% av HD! Prøvde "alt", men det funka ikke. Selv ikke PMagic klarte å finne partisjonene. Løsningen ble da det verktøyet som fulgte med disken, der det var en opsjon som het "Write 0 to disk". Tror det skal være mulig å finne det på WD sin webside. Lykke til
j_kalland Skrevet 19. april 2004 Forfatter Skrevet 19. april 2004 jeg finner ikke det prog. men det var andre der. men det skal da vel gå an å kunne dele den opp i fdisk så skal windows kunne vise alt. har på følelsen at det er dvd, og brenner som ødelegger for meg her. for den stasjonen som mangler het J i fdisk, altså det samme som dvd'en heter. jeg kunne ikke formatere stasjon J når jeg prøvde, men fant ut at det var en cd i dvd'en, tok ut den og da var det ikke dvd som talt lengre men da var det partisjon J. må kunne fikse dette vel?
Hårek Skrevet 19. april 2004 Skrevet 19. april 2004 Mulig at problemet er at du bruker en versjon av fdisk som ikke takler så store disker. Det er vel ingen grunn til å bruke fdisk når du kan partisjonere i Windows.
j_kalland Skrevet 19. april 2004 Forfatter Skrevet 19. april 2004 joda, men liker ikke å bruke partition magic, har hatt mye problemer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå