Gå til innhold

hjelp har en drit data har dere noe tips


Anbefalte innlegg

Skrevet
hjelp har pb-bærbar easynote rompe data

lurer på om jeg klarer og få den berdre på noe vis ¨




cpu: amd xp-m 2400+
ram: 256mb pc 2100
hk:nec ci vc1
skjermkort: sis 740
hd:30giga


har dere noen tips :thumbs:
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan vel alltids legge inn mer ram og bytte ut harddisken, dette vil kunne gi bedre ytelse. Skjermkortet høres innebygd ut, mer ram vil kunne gi mer delt minne til skjermkortet så det takler litt høyere innstillinger i spill, men ikke mye tror jeg.

 

Eksternt lydkort via PCMCIA eller USB vil gi deg bedre lyd. Kanskje.

 

Alt i alt fortsatt vanskelig å oppgradere bærbare maskiner.

Skrevet

Hvor kjapp er den harddisken du har i den bærbare pc'en din da? kan jo alltids hjelpe å bytte ut den med en kjappere disk, sett at du har en treig disk inni der da.

 

Må også nesten si meg enig med resten av de andre, når de sier at det vil hjelpe på med litt mer ram.

Skrevet
sorry for det da mebn jeg synes den pc jeg har er så sykt dårlig
trenger noe tis så jeg klarer og få dn bedre på
noen vis finnes det ikke noe overklokkings program eller
:thumbs:
Skrevet
sorry for det da men jeg synes den pc jeg har er så sykt dårlig
trenger noe tis så jeg klarer og få dn bedre på
noen vis finnes det ikke noe overklokkings program eller
:thumbs:
Skrevet

Sykt dårlig til hva?

Ikke så lett å si hva som kan gjøres når du ikke sier hva som er problemet.

Treg oppstart? Treg i spill? (i tilfelle hvilke) Treg når du surfer på nett? Treg når du skriver i Word?

 

 

Må dessverre fortelle deg at hvis du skal overklokke eller ha maks ytelse så er ikke bærbar det rette.

Skrevet

Du kan starte med to ting:

Last ned Ad- aware, og kjør det programmet.

Last ned Sisoft Sandre 2004, og se hvilke tips det programmet kommer med. Tror dette er lurt før du begynner å overklokke.

Skrevet

Jeg har en "hunch" at du vil ha den bedre til spill, og da kan jeg bare fortelle deg med en gang, at det er den maskinen lite egnet til, uansett hvor godt du twaker den. Det skjermkortet (integrert?) vil aldri kunne gi deg noe ytelse i noe som involverer 3D. Bærbare er forsovidt ikke så egnet til å klokke opp og slikt pga. varmeutvikling og begrenset strømforbruk heller...

 

-Stigma

Skrevet

Denne PCen er kjempebra! -til sitt bruk....

 

Den er overhode ikke beregnet på fjortiser som skal spille Battlefield, men på folk som behøver bærbar PC til profesjonelle ting.

 

Mer minne vil gjøre den raskere i windows miljø, du får mindre swapping til disken osv. Noe annet kan du bare glemme, det vil ikke ha noen effekt til ditt behov. Klokke opp en bærbar PC? HAHAHAHAHAHAHAH.....HOHOHOHOHOHO

Skrevet

Posten stenges grunnet dårlig topic og feilpost. Trådstarter har i tillegg fått en advarsel fordi han lagde en lignende tråd ikke lenge siden med samme topic og den var også feilpostet. På tide du lærer ;)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...