Gå til innhold

Celeron vs. Pentium?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har planer om å kjøpe en bærbar pc, men er litt i tvil om valg av CPU. Hva er egentlig best på bærbare Pc'er? Valget står mellom Intel Celeron eller Pentium 3. Begge har klokkehastigheten 1,2 GhZ.

Hva burde jeg velge?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva du bør velge kommer vel an på prisen. Pentium3 har mere cache og kjører på 133 Mhz FSB, men celeron har 100Mhz FSB. Forskjellen er ikke veldig merkbar. Begge er bra prosessorer.

Skrevet

Du bør velge P3.

Celeronen yter ca 900MHZ sammenlignet direkte med en P3.

Om prisforskjellen ikke betyr noe er valget klart.

Du burde kanskje gå ned til cel. og heller bruke pengene på mest mulig ram, annbefaler 512mb.

Skrevet

celeron 1200 har 256kb secondary cache som kjøyrer fullspeed

 

p3 1200 har vell 512kb som kjøyrer full speed tror eg

 

etter min meining så får du mykje mykje mykje meir for pengane av å velgje celeronen

Skrevet

nå har han vel ikke nevnt at han var bekymret for prisen ??

 

PIII er, blir og har alltid vært en mye bedre cpu enn celeron.. Jeg har ikke siste tiden engasjert meg så mye i å følge med på intel sine cpu trix, da jeg personlig liker AMD mye bedre, men jeg vet at Intel har sin Speed-step tech. på PIII og er ikke sikker på om de har den på Celeron.. Så jeg kan vanskelig forstille meg at det er snakk om mange minuttene i forskjell på levetiden på batteriet.

 

En annen ting er at Celeron blir av alle oppfattet som billig cpu'en fra Intel og det vil si at visst du nå kjøper en Celeron sak som fungerer som en kule idag, så vil den "imorgen" når du skal skifte den ut, være en gammel billig jallamaskin, mens visst du hadde valgt PIII,så vil det liksom være mer som " en gammel maskin" når du bytter den ut..

 

Du trenger ikke cpu kraften idag, men den er kjekt å ha når maskinen har blitt noen år og du skal gi den videre til nestemann..

 

Jeg har gått for PII visst jeg hadde økonomi til det..

 

Og seff., så mye ram som mulig.. Min. 256.. helst 512mb visst du har råd til det.. En ide kan være å starte med lite ram, og vente til rammen synker i pris før du oppgraderer....256mb er nok visst du ikke skal kjøre noe tunge applikasjoner..

Skrevet

Quote:


On 2002-03-20 16:02, Fungus skrev:

Jeg har gått for PII visst jeg hadde økonomi til det..


 

Økonomi har du nok, men den gikk ut av produksjon for noen år siden, så den kan nok bli vanskelig å få tak i... :smile: )

 

 

[ Denne Melding var redigert av: Paragrafrytteren på 2002-03-20 22:19 ]

  • 2 uker senere...
Skrevet

Hvorfor p3 eller celeron?

 

velg en p4 da...husk utviklingen går en vei. Mitt råd er å ikke kjøpe produkter som er fra bestefar generasjonen. :grin:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...