ilpostino Skrevet 5. juni Skrevet 5. juni Jeg har brukt Drupal i en årrekke, og har innsett at de legger mer og mer opp til oppdateringer via Composer. Jeg har nå bitt i det sure eple og installert og gjort meg kjent med Composer lokalt på egen datamaskin. Jeg har oppdatert via kommandolinje i PowerShell-vinduet. Det er fortrinnsvis enkelt å oppdatere og vedlikeholde den lokale instansen av Drupal på datamaskinen. Jeg har sparret litt med Copilot om hvordan jeg kan oppdatere Drupal-installasjonen via kommandolinje fra min datamaskin. Jeg ser for meg det blir en initiert en eller annen form for FTP-opplasting. I følge Copilot er det to måter å oppdatere produksjonen av Drupal på: Enten å installere Composer via SSH hos Domeneshop og oppdatere rett på serveren via SSH.. Dette skal vist være tungvint da Domeneshop kan ha begrensninger på bruk av Composer. Alternativet er å oppdatere Drupal lokalt med Composer for å så laste opp filer. Følgende rutine anbefales: Test lokal installasjon at alt virker ok. Last opp mappeområdene vendor/, composer.lock, composer.json og web/ (eller bare endrede filer). Jeg ser egentlig ikke helt vitsen i å oppdatere de tre første mappene hvis det ikke er noen direkte kobling mellom min lokale instans av Composer. og produksjonsserveren hos Domeneshop Det kan hende jeg går glipp av noe / ikke skjønner her. Holder det at jeg laster opp web/-mappen med de oppdaterte filene? Config-filene lokalt bør vel være stilt inn til å bruke samme database som produksjonsserveren hvis jeg skal kopiere opp filene?
tingo Skrevet 5. juni Skrevet 5. juni (endret) det finnes en annen måte (som noen syns er bedre) composer + git. Disse blogg-inleggene forklarer https://www.morpht.com/blog/drupal-and-composer-part-1-understanding-composer https://www.morpht.com/blog/drupal-and-composer-part-2-managing-drupal-8-site-composer merk: dette er for drupal versjon 8, noe kan ha endret seg siden da. Endret 5. juni av tingo ta med at dette er for gammel versjon
ilpostino Skrevet 7. juni Forfatter Skrevet 7. juni Jag har fått svar fra kundeservice hos Domeneshop, og det virker som jeg kan kjøre Composer via SSH via en sikker nettside de har. Jeg må finne ut av hvordan jeg får Composer til å "koble seg til" eksisterende oppsett av Drupal før jeg sette ri gang. Litt kjipt å herpe en side som funker under konfigurering av Composer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå