herzeleid Skrevet 14. oktober Skrevet 14. oktober Jeg har skrevet dette lenge, men jeg er redd denne utviklingen vil kunne bli styrket av trangere økonomiske tider og eldrebølge, som vi vet står foran oss. Det virker sannsynlig at vi har klart å avhjelpe problemene og dempe konsekvensene betydelig gjennom svært rause velferdsgoder og offentlige tilskudd til svakerestilte områder og miljøer. Om dette i økende grad må strammes inn er det fare for at en ellerede uheldig utvikling vil akselerere veldig. Nettopp derfor har mange av oss over tid tatt til orde for at vi bør ruste oss best mulig til å takle de utfordringene vi vet kommer. En svært høy innvandring og mangelfull integrering virker som kroneksempelet på det motsatte. 3
Sjørøver Skrevet 14. oktober Skrevet 14. oktober herzeleid skrev (11 timer siden): En svært høy innvandring og mangelfull integrering virker som kroneksempelet på det motsatte. Hvordan løser man det? herzeleid skrev (11 timer siden): eldrebølge, som vi vet står foran oss. Det eneste som kan få oss ut av eldrebølgen er at folk får barn når de er mye yngre. Hvordan legger man tilrette for det?
herzeleid Skrevet 14. oktober Skrevet 14. oktober Sjørøver skrev (2 minutter siden): Hvordan løser man det? Jeg vet ikke. Mitt forslag var (gjennom nærmere to tiår) å være føre var og ikke føre en så uansvarlig politikk. Sitat Det eneste som kan få oss ut av eldrebølgen er at folk får barn når de er mye yngre. Hvordan legger man tilrette for det? Det vet jeg ikke, og ideer tenker jeg vi diskuterer bedre i en annen tråd, men en begynnelse kan være å ikke føre en politikk som vil ytterligere forverre problemene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå