Car learner Skrevet 7. mai Skrevet 7. mai Fikk en kontrollseddel når det var kontroll på Statens Vegvesen, og fikk vite at motoren gikk "ujevnt" og motorlampe lyser "konstant" kommer og går som den vil, tok en diagnose på den å viser seg at tennplugger må skiftes i følge den. Men når jeg hørte hos en bilverksted så mente han at det kunne være eksosanlegget eller katalysatorensom har blitt fiklet med siden det er sportseksospotte, men burde ikke det vært sjekket om det var tilfelle på eu kontroll ? Måtte vært fra tidligere eier, ikke den jeg kjøpte fra siden hun var eldre type.
Car learner Skrevet 7. mai Forfatter Skrevet 7. mai Var litt uklar bilde, men står på nr.8 skadeverknad og avgassutslipp merknad
Habla Møberg Skrevet 7. mai Skrevet 7. mai Spiller egentlig liten rolle når det oppdages, poenget er at nå er det oppdaget, derved må det fikses.
MailMan13 Skrevet 8. mai Skrevet 8. mai (endret) Ikke sikkert dette hadde blitt lagt merke til om motorlampe ikke hadde lyst. Hvis motorlampe hadde lyst på EU-kontrollen sist hadde det garantert vært en mangel. Hvis motorlampe ikke lyser, og det ikke er åpenbart på gang, så sklir det vel lett gjennom. Tviler på de fleste kontrollører gidder å anmerke en ettermarkeds-eksospotte med mindre det er åpenbart for stor åpning eller for mye lyd. Endret 8. mai av MailMan13 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå