Diskusjon.no Skrevet 30. oktober 2024 Skrevet 30. oktober 2024 København/Tek.no: Mange biler har vokst i utstrekning de siste årene, og modellene til Mini er kanskje det fremste eksemplet på det. Les hele artikkelen på Tek.no her
kremt Skrevet 27. februar Skrevet 27. februar (endret) Ganske gode tilbud på disse om dagen, nesten så jeg vurderer en selv. Ikke mange merker som gir så høy restverdi etter 3 år, er vel omtrent 66 % på disse. Nesten utrolig hvor lite disse selger med tanke på hvor billig de er, men modellen har kanskje akkurat kommet på markedet? Spoiler Endret 27. februar av kremt
mobile999 Skrevet 27. februar Skrevet 27. februar Ser bra ut, men jeg stusser på en ting. Hvorfor er Countryman 80k dyrere enn Aceman?
kremt Skrevet 28. februar Skrevet 28. februar Det er en helt annen bil. Countryman er bygget på BMW iX1 og fås med fwd eller 4wd, ca 400-450 km rekkevidde. Det skal være et høyere nivå på hele bilen egentlig, den er 40 cm lengre også. Jeg leste at Aceman trolig bygges i Kina, det kan jo være en faktor for noen.
mobile999 Skrevet 28. februar Skrevet 28. februar Takk. Det fikk meg motivasjon til å sjekke nærmere. En stor del av prisforskjellen er nok i forskjellen på batteristørrelse (42,5 vs 66,4 kWh).
kremt Skrevet 1. mars Skrevet 1. mars Aceman S har 42 kwh ja. Men SE har 54 kwh og det er nok SE kom vil selge mest. Ekstrakostnad for større batteri er ca 30 tusen og gir 100 kilometer ekstra. Salget hittil tyder på at minst 80 % har valgt det store batteriet, men mulig at stor andel demobiler av disse gir et skjevt bilde av situasjonen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå