Gå til innhold

Singapore tester patruljerende roboter for å avskrekke «uønsket sosial oppførsel»


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Kult. Sånn skulle vi hatt også. Med strenge straffer for å kaste boss andre steder enn i bosspann. Et par tusen kroner i bot for å kaste tyggis, sigaretter og snus på bakken. Og så må man begynne å håndheve røykeforbudene utenfor alskens inngangsdører. Alltid er det en eller annen idiot som røyker rett utenfor døren til handlesenteret. Og så må alle fylker som fortsatt godtar røyking ved busstopp lage forbud mot det. Eventuelt enda bedre: ingen røyking i byer og fri natur, kun i eget hus med lang avstand til neste nabo, og kun om man ikke har barn eller dyr i huset. 
 

Ja. Sporet litt av der. Men uansett. Sikkert ikke så bra personvern med de der robotene. Blir vel litt som i England, med kamera på hvert eneste gatehjørne, bare med ekstra mange sensorer i tillegg. Og 200 000 overvåkningskameraer, rundt om i byen. Skjønner ikke hvorfor de ikke bare heller innfører den norske e-loven istedenfor. 

Endret av Memento scientiam
Skrevet (endret)

En gjeng Daleker som kjører rundt og sjekker "brudd på smittevernstiltak". Hurra.

Det er klisjé å si det, men både 1984 og Black Mirror kan nå flyttes fra skjønnlitteræravdelingen til dokumentaravdelingen.

Endret av Fibonacci
  • Liker 4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...