Trixhead Skrevet 30. oktober 2020 Skrevet 30. oktober 2020 Planlegger å bygge et nytt system nå, mest sannsynlig Ryzen 5600X og RTX3080/RX6800XT (om jeg får tak i noen av disse..). Slik jeg skjønner det burde jeg satse på en 750W PSU. En ny slik er jo tilnærmet umulig å få tak i pr nå, og så sitter jeg på en EVGA 750W G2 fra mitt nåværende system. Vurderer dog tanken på å migrere denne over til det nye systemet. Med tanke på at den har vært i bruk i underkant av 5 år og har 10 års garanti, så burde vel dette gå helt fint (er jo forøvrig 80+ Gold). Bruke samme PSU, eller vente til jeg får tak i en ny? 1
Tåkefyrste Skrevet 30. oktober 2020 Skrevet 30. oktober 2020 Ingenting i veien for å bruke den. En kvalitets-PSU er nesten en evighetsmaskin. Den varer nok fint ut garantitiden og sannsynligvis også lengre.
Shifu77 Skrevet 30. oktober 2020 Skrevet 30. oktober 2020 Ja kjør på, test og se, burde ikke være noe problem med mindre det er noen spesielle svakheter med den du har.
Trixhead Skrevet 30. oktober 2020 Forfatter Skrevet 30. oktober 2020 Ja det var det jeg også tenkte. Har ikke hatt noen problemer med den i de 5 årene
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå