Jump to content
BIGG

Senoirveke/"senilveke"

Recommended Posts

Slik jeg leser ferielovens § 6.1 er plasseringen av senioruke(en uke ekstraferie fra og med det året man fyller 60) unntatt arbeidsgivers styringsrett.

 

Med andre ord er det arbeidstaker alene som bestemmer når ekstraferien skal avvikles. Eneste betingelse virker å være to ukers varslingsfrist før avvikling.

 

Er dette en korrekt tolkning?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ja, i utgangspunktet, men ferieloven § 6 er fravikelig ved avtale og tariffavtale. Du bør altså sjekke disse kildene også. 

  • Like 2

Share this post


Link to post

Takk for gode svar.

Bedriften det er snakk om er ikke bundet av verken tariffavtale eller lokale avtaler, så da er den saken grei.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...