GÃ¥ til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Kveles ved oppstart


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

Jeg har en Ford Mondeo 2002 modell sedan. Aldri hatt noe særlig problemer med bilen før nå. Når jeg starter den etter en litt kald natt, så sliter den. Bilen starter med en gang, men så kommer den ikke over turtall på ca 1, før det synker. Bilen kveles da hvis jeg ikke «hjelper til» med litt gass. Hvis jeg kjører til motoren er varm, så starter den igjen med en gang etter et stopp. Den har kjørt ca 230000km, usikker når slitedeler ble byttet sist, men ikke siste 4 åra.

Takk for svar :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kjenner lite til disse, men det kan være trøbbel med gassjeld/tomgangsregulator hvis det er mye sot og dritt i gassjeldhuset. 

Mulig det kan være noe tull med tempføler også slik at den får for lite bensin når den er kald. 

Skrevet

Lyser motorlampa di? 

De starter nok med et diagnosetest også sjekker de nok gassjeldet. 

Det varierer fra bil til bil da noen har egen tomgangsregulator, mens andre biler har elektrisk gassjeld som styrer tomgang via styreenheten. 

Tipper det vil koste deg 2-3 tusen for en diagnose og mulig rens av spjeldhus. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...