Gjest Slettet-8OkEXm Skrevet 1. november 2017 Skrevet 1. november 2017 Anker du saken din og blir frikjent, har det noe konsekvenser for dommerne som dømte deg?
AnonymDiskusjon Skrevet 1. november 2017 Skrevet 1. november 2017 Anker du saken din og blir frikjent, har det noe konsekvenser for dommerne som dømte deg? Nei Anonymous poster hash: 2403e...559
The Avatar Skrevet 1. november 2017 Skrevet 1. november 2017 Kun dersom det er begått grove feil, årsaken til at saka får anna utfall er vanligvis at noke nytt har blitt tilført saka, som f.eks at andre bevis er vurdert. Men det er klart at dersom dommaren har begått justismord vell vitande om dei faktiske forhold så vil det få konsekvensar. Men det skal være grovt før det er straffbart å ha vurdert feil.
Skatteflyktning Skrevet 1. november 2017 Skrevet 1. november 2017 Men det er klart at dersom dommaren har begått justismord vell vitande om dei faktiske forhold så vil det få konsekvensar. Praktiske eksempler hvor det har fått konsekvenser for dommer?
Herr Brun Skrevet 1. november 2017 Skrevet 1. november 2017 Men det er klart at dersom dommaren har begått justismord vell vitande om dei faktiske forhold så vil det få konsekvensar.Praktiske eksempler hvor det har fått konsekvenser for dommer?Tor Berthelsen.
Skatteflyktning Skrevet 1. november 2017 Skrevet 1. november 2017 Tor Berthelsen. Det var vel strengt tatt en litt annen sak, dog det noteres at det faktisk er mulig at en dommer kan miste jobben.
Herr Brun Skrevet 1. november 2017 Skrevet 1. november 2017 Saken gjaldt blant annet dårlige dommer, men det var ikke hovedpoenget nei.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå