CinexStrip Skrevet 24. november 2003 Skrevet 24. november 2003 Har innstallert en stk S-ATA Seagate disk på et Epox hovedkort. Hver gang maskin starter kommer det nå opp en skrift som spør om jeg skal sette opp HD i Raid. Noe jeg selvfølglig ikke er interessert i da maskin kun inneholder èn stk HD. Det står noe som "press F4 to enter Raid-utility setup". Dette dukker opp rett før XP begynner å loade. Åssen bli kvitt slike irriterende "irritasjoner"?
Zink Skrevet 25. november 2003 Skrevet 25. november 2003 Oppdatert Bios ? Hvis du har, så vil det nok hjelpe å oppgi hvilken EPoX-modell, for å vise hvor raid-meldingen disables. .
MDCCLXXVI Skrevet 25. november 2003 Skrevet 25. november 2003 (endret) Slapp helt av. Det er raid-bios'en som loader, og alle som har radi-bios på hk'et har samme 'problem'. Tar det 3 sekunder lengere å boote?! :shocking: Endret 25. november 2003 av Strupstad
Zink Skrevet 25. november 2003 Skrevet 25. november 2003 Slapp helt av. Det er raid-bios'en som loader, og alle som har radi-bios på hk'et har samme 'problem'. Tar det 3 sekunder lengere å boote?! :shocking: Mulig dette er en urokkelig melding for singel S-ATA-disk, men rart om det er umulig og få Bios/ kontrolleren til å 'huske' konfigurasjon litt kjappere ? Når jeg bruker singel P-ATA-disk på raidkontrolleren her ( hpt374 ), skanner den 2 sek. og uten noe spørsmål om å sette opp raid. Tipper meldingen 'CinexStrip' får, henger litt lenger enn 3 sek.? Hvis det ikke fins en innstilling noe sted etter bios oppdatering, kan en prøve å sette HDD-0 som eneste og 'first boot device' i 'Advanced Bios Features' ( Award ), så skulle den boote litt raskere.
xthal Skrevet 25. november 2003 Skrevet 25. november 2003 er det ikke bare å disable den i bios da? Bios på selve kortet du mener? Tviler på det egentlig, men skulle likt at det hadde vert det, har 3 stk i maskina mi så det tar en halv pils før den starter opp Må sjekkes når jeg kommer hjem men kan ikke huske å ha sett dette i noen av biosene, har jo vert der inne og rota
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå