Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

VW Golf GTI 2008 - fusker 0,5 sek. ved start


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Første jeg ville gjort var å koble til en feilkodeleser (VAG, ikke universal-avleser) og se om det er noen feilkoder eller advarsler. Utenom det blir det nærmest vill gjetning.

 

Du kan skru ut tennpluggene og se om fargen er normal eller om det er mye sotavleiringer på de. Sjekk alle i så fall. Ikke bare én.

Skrevet

Pluggene er byttet i juli 2012, 30.000km siden. Bør de byttes? Hva koster det (ca.) på merkeverksted?

Og hva koster det (ca.) å bytte luftmengdemåler?

Gjest Slettet-fsaSP0zV
Skrevet

Snart 10 år gammel bil som fusker under 1 sekund ved start? Hadde jeg ikke brydd meg om i det hele tatt, med mindre det er andre symptomer (som CEL eller EPC-lampe).

Skrevet (endret)

Tennpluggene på min bil skal holde 100.000km. Luftmengemåler er ganske dyr så anbefaler ikke å bytte den sånn uten videre.

GTI du har?

 

Jeg vet at min Golf, og biler som har litt futt under panseret, ofte pleier å være harde mot tennplugger. Jeg ville prøvd dette selv og om det ikke endret seg eller man får opp noen feilkoder ville jeg bare latt være jeg og.

Endret av Hansien
Skrevet

Nei. BMW, men tipper nyere biler av de fleste merker bruker lignende tennplugger. 30.000km burde ikke ha så mye å si. Men han kan jo bare skru ut pluggene og se på de.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...