knurild Skrevet 20. august 2015 Skrevet 20. august 2015 Sentrallåsen har sluttet å fungere på førerdøren, den fungerer på de andre dørene. Noen som har vært borti dette problemet?
Professor Balthazar Skrevet 20. august 2015 Skrevet 20. august 2015 Ja, det er en kjent sak på denne modellen. Også de elektriske vindusheisene er noe ræl. Det dinnes en elektromagnetisk døråpner bak dørbladet. Den må skiftes. Søk på youtube så finner du garantert en video som viser deg hvordan den skiftes.
Gromle Skrevet 20. august 2015 Skrevet 20. august 2015 Har den samme vindusheiser som vw fra samme tid? Hadde en 2000 Bora, der forsvant plutselig vinduet på førerdøra nedi døra. Selvfølgelig skjedde det midt ute i ingenmannsland på vinterstid..... 1
Dapp47 Skrevet 20. august 2015 Skrevet 20. august 2015 Har den samme vindusheiser som vw fra samme tid? Hadde en 2000 Bora, der forsvant plutselig vinduet på førerdøra nedi døra. Selvfølgelig skjedde det midt ute i ingenmannsland på vinterstid..... Heldigvis tar det 2 minutter å skru opp dørtrekket på de bilene der Da har du full tilgang til vinduet igjen! Men vindusheiene er noe ræl på de bilene. Skulle tru festene som holder vinduet var laget av flattbrød.
Professor Balthazar Skrevet 21. august 2015 Skrevet 21. august 2015 Har den samme vindusheiser som vw fra samme tid? Hadde en 2000 Bora, der forsvant plutselig vinduet på førerdøra nedi døra. Selvfølgelig skjedde det midt ute i ingenmannsland på vinterstid..... Heldigvis tar det 2 minutter å skru opp dørtrekket på de bilene der Da har du full tilgang til vinduet igjen! Men vindusheiene er noe ræl på de bilene. Skulle tru festene som holder vinduet var laget av flattbrød. Det finnes repp-kitt som koster under 200,- (på eBay), men det kan jo bli kaldt å kjøre rundt med åpent vindu i 3-4 uker. Dessuten så finnes det uorginale vindusheismotorer som er konstruert på en annen og sterkere måte (MECA). Men at det tar bare 2 minutt er jeg ikke enig i. 1
Dapp47 Skrevet 21. august 2015 Skrevet 21. august 2015 (endret) Har den samme vindusheiser som vw fra samme tid? Hadde en 2000 Bora, der forsvant plutselig vinduet på førerdøra nedi døra. Selvfølgelig skjedde det midt ute i ingenmannsland på vinterstid..... Heldigvis tar det 2 minutter å skru opp dørtrekket på de bilene der Da har du full tilgang til vinduet igjen! Men vindusheiene er noe ræl på de bilene. Skulle tru festene som holder vinduet var laget av flattbrød. Det finnes repp-kitt som koster under 200,- (på eBay), men det kan jo bli kaldt å kjøre rundt med åpent vindu i 3-4 uker. Dessuten så finnes det uorginale vindusheismotorer som er konstruert på en annen og sterkere måte (MECA). Men at det tar bare 2 minutt er jeg ikke enig i. Å ta opp dørtrekket tar ikke mere enn 2 minutter på min Golf 4 hvertfall. 3 skruer på bunnen, 1 på siden, og 3 inni dørhåndtaket (hvis du tenker sjåførsiden). Så er det bare å hekte av mens du er litt forsiktig mtp klips. Også er det vel totalt 4 kontakter du må koble ut da .... - Her har du 1 som gjør det på litt over 3 minutter. Endret 21. august 2015 av Dapp47
Professor Balthazar Skrevet 21. august 2015 Skrevet 21. august 2015 (endret) Har den samme vindusheiser som vw fra samme tid? Hadde en 2000 Bora, der forsvant plutselig vinduet på førerdøra nedi døra. Selvfølgelig skjedde det midt ute i ingenmannsland på vinterstid..... Heldigvis tar det 2 minutter å skru opp dørtrekket på de bilene der Da har du full tilgang til vinduet igjen! Men vindusheiene er noe ræl på de bilene. Skulle tru festene som holder vinduet var laget av flattbrød. Det finnes repp-kitt som koster under 200,- (på eBay), men det kan jo bli kaldt å kjøre rundt med åpent vindu i 3-4 uker. Dessuten så finnes det uorginale vindusheismotorer som er konstruert på en annen og sterkere måte (MECA). Men at det tar bare 2 minutt er jeg ikke enig i. Å ta opp dørtrekket tar ikke mere enn 2 minutter på min Golf 4 hvertfall. 3 skruer på bunnen, 1 på siden, og 3 inni dørhåndtaket (hvis du tenker sjåførsiden). Så er det bare å hekte av mens du er litt forsiktig mtp klips. Også er det vel totalt 4 kontakter du må koble ut da .... Fint det, men på en 2002 Audi A4 B6 så tar det lenger tid. http://www.ebay.com/itm/Audi-A4-B6-B7-Electric-Window-Regulator-Repair-Kit-Front-Right-Driver-Window-/291167514479?hash=item43caefaf6f&vxp=mtr Sjekk denne videoen: Endret 21. august 2015 av Professor Balthazar
Dapp47 Skrevet 21. august 2015 Skrevet 21. august 2015 Har den samme vindusheiser som vw fra samme tid? Hadde en 2000 Bora, der forsvant plutselig vinduet på førerdøra nedi døra. Selvfølgelig skjedde det midt ute i ingenmannsland på vinterstid..... Heldigvis tar det 2 minutter å skru opp dørtrekket på de bilene der Da har du full tilgang til vinduet igjen! Men vindusheiene er noe ræl på de bilene. Skulle tru festene som holder vinduet var laget av flattbrød. Det finnes repp-kitt som koster under 200,- (på eBay), men det kan jo bli kaldt å kjøre rundt med åpent vindu i 3-4 uker. Dessuten så finnes det uorginale vindusheismotorer som er konstruert på en annen og sterkere måte (MECA). Men at det tar bare 2 minutt er jeg ikke enig i. Å ta opp dørtrekket tar ikke mere enn 2 minutter på min Golf 4 hvertfall. 3 skruer på bunnen, 1 på siden, og 3 inni dørhåndtaket (hvis du tenker sjåførsiden). Så er det bare å hekte av mens du er litt forsiktig mtp klips. Også er det vel totalt 4 kontakter du må koble ut da .... Fint det, men på en 2002 Audi A4 B6 så tar det lenger tid. Sjekk denne videoen: Noe lengere tid, men ser ikke ut som det er så mye mere jobb
knurild Skrevet 4. september 2015 Forfatter Skrevet 4. september 2015 Takk for svar. Har nå byttet lånekasse men det fungerer fortsatt ikke. Andre forslag?
knurild Skrevet 4. september 2015 Forfatter Skrevet 4. september 2015 Skal selvfølgelig være låsekasse.
toth Skrevet 5. september 2015 Skrevet 5. september 2015 Sentrallåsen din drives vel av en vakuumpumpe? Har du sjekket den?
knurild Skrevet 14. september 2015 Forfatter Skrevet 14. september 2015 Problemet er løst. Det var så enkelt at ledningene gjennom døra var tvers av.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå