Gå til innhold

Rekkevidde


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Du kan utvide nettverket ditt ved hjelp av en nettverksutvider. Hvis du ikke ønsker å bruke en slik kan du kjøpe en ny ruter som er kraftigere enn den du har og håpe på at den rekker til garasjen.

 

Elkjøp, Expert og Lefdal har forøvrig 30-dagers åpent kjøp så du kan kjøpe, teste og returnere uten problemer.

Endret av Fish
Skrevet

Du kan utvide nettverket ditt ved hjelp av en nettverksutvider. Hvis du ikke ønsker det, kan du kjøpe en ny ruter som er kraftigere enn den du har og håpe på at den rekker til garasjen.

Anbefalinger til en ruter til en 1000 lapp som rekker til garasjen. 5-10 meter egstra har en netgear ruter nå som kje rekker opp

Skrevet (endret)

Jeg bruker denne på hytta, og den fungerer ganske bra. Akkurat nå sitter jeg ca. 20 meter unna ruteren. Ellers finnes en grei oversikt over det som finnes her

Endret av Fish
Skrevet (endret)

Absolutt beste er å strekke kabel til garasjen fra punktet du har og deretter sette opp routeren i aksesspunkt modus der, da har du også ett solid nettverk bak denne, mens extendere som anbefalt her er avhengige av å sende det videre igjen som gir forsinkelser og hodepiner når du får en del trådløse enheter da kun 1 enhet kan sende av gangen og må konkurrere med extenderen om plassen på "lufta".

Endret av 007CD

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...