optimist_99 Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 "Antallet følgere du har,gjør deg ikke bedreenn andre.Hitler hadde millioner.Jesus hadde tolv." Noen meninger om denne?
BadlyPk Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 Er det bare jeg som synes del a er mye vanskeligere enn del b??Det viktigste er å vise fagkunnskap. Det er det de er ute etter i del A. Lurt å lese på sjangertrekkene og vite hva som kjennetegner dem. Er det noen plass der jeg kan lese (og evt. printe ut) om sjangertrekk? =) Her finner du sjangertrekkene til noen forskjellige sjangere . I tillegg kan det være lurt ålese på dialekter og hva som kjennetegner dem,ordklasser osv. Herlige vedlegg. Tusen hjertelig takk!
hellothatisme Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 "Antallet følgere du har, gjør deg ikke bedre enn andre. Hitler hadde millioner. Jesus hadde tolv." Noen meninger om denne? PLIZ HJELP, lurer også på litt dypere mening, enn bare at det ikke gjør deg til bedre mennenske!
I_m anonymous_gurl Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 "Antallet følgere du har, gjør deg ikke bedre enn andre. Hitler hadde millioner. Jesus hadde tolv." Noen meninger om denne? Antall personer som liker deg eller som følger deg har ikke noe å si for deg som person. Det kan godt hende at du kjenner noen som f.eks. har over 1000 venner på facebook, mens du kanskje bare har litt over 100 (bare et eksempel). Selv om den personen da har mange flere venner enn deg, så betyr det ikke at den personen er så mye bedre enn deg. Hitler hadde mange flere følgere enn Jesus hadde, men likevel så endte det med at Hitler blei hatet av nesten hele verden, mens Jesus endte opp med å bli en ekstremt viktig person til mange mennesker verden over. 1
optimist_99 Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 "Antallet følgere du har, gjør deg ikke bedre enn andre. Hitler hadde millioner. Jesus hadde tolv." Noen meninger om denne? Antall personer som liker deg eller som følger deg har ikke noe å si for deg som person. Det kan godt hende at du kjenner noen som f.eks. har over 1000 venner på facebook, mens du kanskje bare har litt over 100 (bare et eksempel). Selv om den personen da har mange flere venner enn deg, så betyr det ikke at den personen er så mye bedre enn deg. Hitler hadde mange flere følgere enn Jesus hadde, men likevel så endte det med at Hitler blei hatet av nesten hele verden, mens Jesus endte opp med å bli en ekstremt viktig person til mange mennesker verden over. Hovedoverskriften er Jakten på suksess, men hvordan kan i koble det inn i sammenheng med "sult på suksess"?
hellothatisme Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 "Antallet følgere du har, gjør deg ikke bedre enn andre. Hitler hadde millioner. Jesus hadde tolv." Noen meninger om denne? Antall personer som liker deg eller som følger deg har ikke noe å si for deg som person. Det kan godt hende at du kjenner noen som f.eks. har over 1000 venner på facebook, mens du kanskje bare har litt over 100 (bare et eksempel). Selv om den personen da har mange flere venner enn deg, så betyr det ikke at den personen er så mye bedre enn deg. Hitler hadde mange flere følgere enn Jesus hadde, men likevel så endte det med at Hitler blei hatet av nesten hele verden, mens Jesus endte opp med å bli en ekstremt viktig person til mange mennesker verden over. Hovedoverskriften er Jakten på suksess, men hvordan kan i koble det inn i sammenheng med "sult på suksess"? prøver å oppnå lykke alså sult etter status, lykke, suksess i livet
optimist_99 Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 (endret) "Antallet følgere du har, gjør deg ikke bedre enn andre. Hitler hadde millioner. Jesus hadde tolv." Noen meninger om denne? Antall personer som liker deg eller som følger deg har ikke noe å si for deg som person. Det kan godt hende at du kjenner noen som f.eks. har over 1000 venner på facebook, mens du kanskje bare har litt over 100 (bare et eksempel). Selv om den personen da har mange flere venner enn deg, så betyr det ikke at den personen er så mye bedre enn deg. Hitler hadde mange flere følgere enn Jesus hadde, men likevel så endte det med at Hitler blei hatet av nesten hele verden, mens Jesus endte opp med å bli en ekstremt viktig person til mange mennesker verden over. Hovedoverskriften er Jakten på suksess, men hvordan kan i koble det inn i sammenheng med "sult på suksess"? prøver å oppnå lykke alså sult etter status, lykke, suksess i livet Og som det ble skrevet tidligere kan suksessens "konsekvens" være positiv eller negativ. Både jesus & Hitler oppnådde suksess, men mange så på Hitler negativt, fordi det han mente, det han brant for var ikke var godtatt som suksess av andre. Vel for hitler selv var oppnådde han vel nesten suksess, fordi han fikk nesten til det han ønsket. (Btw. Irrelevant): synes det er morsomt at ca 80 gjester leser alt det vi skriver, dere kan og joine diskusjonen då.... Endret 20. mai 2015 av optimist_99
Alizzle Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 Glemte en ting til. Hva har ''Jakten på suksess'' med sult å gjør?
optimist_99 Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 Glemte en ting til. Hva har ''Jakten på suksess'' med sult å gjør? Sult på suksess? Det å bli en suksessfull person på ulike måter. Oppnå berømmelse ol..
optimist_99 Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 Glemte en ting til. Hva har ''Jakten på suksess'' med sult å gjør? Sult på suksess? Det å bli en suksessfull person på ulike måter. Oppnå berømmelse ol.. Sult i overført betydning...
hellothatisme Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 Glemte en ting til. Hva har ''Jakten på suksess'' med sult å gjør? sult ettersom å sulte etter å oppnå suksess, ha mer makt, status og all presset spesielt ungdommer om mote, sosial media ovs får
Arizion Hazey Skrevet 20. mai 2015 Skrevet 20. mai 2015 DA VIL JEG ØNSKE ALLESAMMEN LYKKE TIL IMORGEN! DETTE SKAL VI FÅ TIL FOLKENS Noen som vil Skype, så vi kan diskuterere tekstene osv hehe, helst jenter, neida
Claaaas Skrevet 21. mai 2015 Skrevet 21. mai 2015 (endret) Noen som har tips til hvilke skolebøker som kan være bra å ha med seg på eksamensdagen? :-) Endret 21. mai 2015 av Claaaas
racego Skrevet 21. mai 2015 Skrevet 21. mai 2015 Noen som har tips til hvilke skolebøker som kan være bra å ha med seg på eksamensdagen? :-) Alle som kan komme til hjelp.
Carlin99 Skrevet 21. mai 2015 Skrevet 21. mai 2015 LYKKE TIL ALLE SAMMEN! Takk for alle tips, det har vært veldig hjelpsomt. Nå er det ikke lenge til og jeg ønsker alle sammen det beste. Jeg personlig gleder meg litt til eksamen nå(håper ikke jeg er den eneste xD)
Celine99 Skrevet 21. mai 2015 Skrevet 21. mai 2015 Ææ idag skjer det folkens :o er nervøs jeg lykke til allesammen
Frodrick Skrevet 21. mai 2015 Skrevet 21. mai 2015 (endret) Gidda ikke å dra, ble sulten. Endret 21. mai 2015 av Frodrick 3
FelixKalle Skrevet 21. mai 2015 Skrevet 21. mai 2015 Herregud orska ikke å fulfør i år heller bror as, feele dokker meg ellr brødre? nice bror as bror #hastag#denfølelsen#tareksamenbakfra Synes eksamenen i år var overraskende lett, da. Var jo bare å gi tips til en bloggerjente osv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå