Gå til innhold

Nettet faller ut på ny pc


Anbefalte innlegg

Hei,

 

Leier en leilighet med egen ruter koblet gjennom kontakt i veggen. Aldri hatt problemer med nettet på tv, mobil og pc før. Kjøpte nylig en HP maskin hvor nettet faller 2-3 ganger daglig ut. Må høyreklikke og ''feilsøk problemer'' på nettverksikonet. Løser seg ofte med denne meldingen.

 

Noe som vet hva det kan være? Brannmur?

post-95838-0-08254500-1431028920_thumb.png

Videoannonse
Annonse

Hvis den veggkontakten er intern og går til huseiers router, så kan han fremdeles potensielt overvåke trafikken din... 

 

Og du bør sette opp routeren din som aksesspunkt...

 

Hva er fordelen ved å sette routeren som aksesspunkt? Og hvordan gjør jeg det? Er inne på routeren nå men fant ikke den instillingen.

post-95838-0-79382000-1431040354_thumb.png

Kan være virusprogrammet som følger med PC om det er installert..

 

Og DHCP må jo være aktivert, er jo det som deler ut IP adresser til enhetene dine..

 

---

 

Edit:
 

Leste litt over her, og det virker for meg at det er tydligvis PCn det er trøbbel med og ikke Routeren.. Så litt merkelig valg av de over å komme med når du har andre enheter som fungerer helt fint..

Endret av Krozmar
  • Liker 1
  • 3 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...