Gå til innhold

ENK for å kunne kjøpe tenester osv.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er i behov av å kjøpe en "bedriftstjeneste", som rent faktisk skal gå til privat "forbruk". Det er leverandøren som setter denne betingelsen. (Det som tilbys privatmarkedet av denne leverandøren er ikke tilstrekkelig for meg)

 

Er det greit å opprette et "tomt" enkeltmannsforetak med dette formålet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg gjør det samme, funket fjell.

Da andre varer.

 

Krever de orgnummer kan du stille med det.

Krever de listens til å drive med det du skal ha blir det noe annet.

Skrevet

Nei, ikke noe som krever lisens eller andre tillatelser dette. Er vel mest bekymret for om myndighetene sletter/krever sletting av "uvirksomme" enkeltmannsforetak. Har selvsagt ikke tenkt å bruke dette til å kreve urettmessige fradrag eller noe i denne duren. :fun: Også litt bekymret for om leverandøren "skjærer gjennom" - og ikke vil levere fordi en ikke er en ekte bedrift.

Skrevet

Det er ikke krav om aktiv drift av virksomhet for å opprettholde en registrering av enkeltpersonforetak. Så lenge du ikke tuller med skattemyndighetene, andre offentlige myndigheter, eller gir deg ut for noe du ikke er, vil det ikke få noe å si.

  • Liker 1
Skrevet

Jeg har fått varsel om bokettersyn i mitt enk nå, og det er inaktivt, så jeg er egetnlig et eneste stort spørsmålstegn akkurat nå. Har aldri ført noe regnskap eller lignende, da det aldri har vært snakk om noen inntekter eller utgifter.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...