Jenssen Skrevet 13. oktober 2014 Skrevet 13. oktober 2014 Vurderer å kjøpe en macbook pro med flash disk, men har hørt både negativt og positive opplevelser av disse diskene. Noen med erfaring med disse diskene her?
War Skrevet 13. oktober 2014 Skrevet 13. oktober 2014 Flash disk disk Har du konkrete saker på det negative?
Jenssen Skrevet 13. oktober 2014 Forfatter Skrevet 13. oktober 2014 Må resette og installere alt på nytt. Har du War, noe erfaring med flash disk?
Jenssen Skrevet 13. oktober 2014 Forfatter Skrevet 13. oktober 2014 Må resette og installere alt på nytt. Dårlig forklart, men denne prosessen med reinnstallering må gjøres gjentatte ganger. Kan virke som at ikke minnebrikkene fungerer optimalt.
magnusalex Skrevet 13. oktober 2014 Skrevet 13. oktober 2014 Det er bare sprøyt. Selvfølgelig holder det med å intstallere både system og programvare bare én gang. Hvis ikke er det noe galt med disken.
Jenssen Skrevet 13. oktober 2014 Forfatter Skrevet 13. oktober 2014 Ja, det var det da. Er flashdisker mer befengt med feilrater enn mekaniske disker? Er det noen som har eller har hatt flashdisk som kan si noe om dette?
War Skrevet 13. oktober 2014 Skrevet 13. oktober 2014 Du mener SSD ? Mer en en gang så er det noe galt. De taper data om du slenger enheten strømløs over mange mnd, men de tpler 5000G mot HDD som kan dø av å trykke save så løfte enheten opp mens disken snurrer. Ville valgt SSD fremfor HDD når som helst, sjansen for å miste maskinen eller ødelegge en HDD er mye større er at en SSD skulle dø av seg selv. På toppen av det hele har man jo backup i en sky /disk en plass.
Jenssen Skrevet 14. oktober 2014 Forfatter Skrevet 14. oktober 2014 Takk skal du ha, SSD var jo navnet
Gjest Slettet-6x3szi Skrevet 14. oktober 2014 Skrevet 14. oktober 2014 (endret) nei, SSD er jo super snurre disk. Endret 14. oktober 2014 av Slettet-6x3szi
Pey'J Skrevet 14. oktober 2014 Skrevet 14. oktober 2014 Tidligere (les: for flere år siden) så var det både et problem med sprikende kvalitet og ytelse på SSD-er, samt manglende støtte i operativsystem. Dette er ikke et problem i dag. Kvaliteten er mye bedre og støtte i OS er på plass. Du bør ha få eller ingen problemer med å installere en SSD (så lenge du finner en som passer fysisk). Du kan velge å klone din harddisk eller installere på nytt. Time Machine er også mulig. Hvordan det er mtp. på TRIM vet jeg ikke, men gode SSD-er bør rydde opp i dette selv.
Gjest Slettet+981234789 Skrevet 14. oktober 2014 Skrevet 14. oktober 2014 har hatt en Macbook Pro med SSd siden midten av 2010, fungerer som en kule enda, aldri re-installert systemet.
magnusalex Skrevet 14. oktober 2014 Skrevet 14. oktober 2014 Ang. TRIM kan man laste ned "TRIM Enabler" i OS X.
Jenssen Skrevet 14. oktober 2014 Forfatter Skrevet 14. oktober 2014 Har ikke tenkt å installere SSD selv, men er veldig i kjøpehumør på macbook pro. Den jeg lyster på har 512 gb SSD. Kikket på 1 TB men 4,400,- i tillegg er en del kroner. Så når jeg ikke har fått noen spes. negative tilbakemeldinger blir det nok en slik i månedsskiftet. Takk for tilbakemeldinger så langt
quantum Skrevet 15. oktober 2014 Skrevet 15. oktober 2014 (endret) Vurderer å kjøpe en macbook pro med flash disk, men har hørt både negativt og positive opplevelser av disse diskene. Noen med erfaring med disse diskene her? Vi har en pro og to air i huset, hvorav den ene air'en måtte få byttet disk som reklamasjon. SSD er mer enn holdbart nok, og eventuelle ulemper veies opp av vesentlig bedre ytelse. MBP'ene som selges med vanlig disk begynner vel også å bli håpløst utdaterte. Endret 15. oktober 2014 av quantum 1
johanf Skrevet 16. oktober 2014 Skrevet 16. oktober 2014 Selv ville jeg ikke vurdert noe annet enn SSD i en bærbar maskin i dag. ...selv min stasjonære har bare SSD-lagring. 1
Pjuuok Skrevet 16. oktober 2014 Skrevet 16. oktober 2014 SSD er mye mer holdbar enn en HDD. Det negative du har hørt er nok bare sprøyt og gjelder ikke dagens maskiner. SSD er fremtiden. Helt overlegent når det gjelder hastighet. 2
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå