Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Kostnader av skifting av stempler


AsconaiGT

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!Jeg lurer på hva det koster å få skiftet stemplene på min ascona 2.0 iGT.Jeg har lyst til å skifte til lavkomprisjons stempel slik at jeg kan få sotte på turbo!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tenker du på å gjøre det selv?

Du må regne med at når du først skal splitte hele motoren så er det mye som følger med. Å ikke minst hvist du skal bygge turbo motor!

Skrevet

Faren til en kompis skal gjøre det for meg,å ja,jeg har tenkt å lage en turbomotor!!men en annen ting,er d å få tak i chip til en 87 mod iGT??

Skrevet

Beklager gutten, men det er nok mekanisk innsprut på motoren din, og da kan den ikke chippes. Lavkomp stempler koster litt forskjellig, men regn med 8-12k.

 

Lykke til!

 

Edit: skriveleif

  • 3 uker senere...
Skrevet

Å kjøpe nye smidde stempler til europeiske og japanske biler er dyrt...

Amcar stempler er billigere, og dessuten er det billigere å trimme amcar :D

 

Det er jo nesten billigere å kjøpe seg ny motor enn å trimme de gamle asconane deres!

Skrevet

Det koster litt å trimme amcar også. Kan jo ta eks på min bil,. Rullecam sett 10 000, smidde stempler 5000, ventilfjærer 2000, arp rådebolter over 1000 kr, headers av ordtlig kvalitet 5000, + proting av topplokk rundt 10 000 kr, men gratis siden det ikke er gjort på verksted. Dette medfører jo over 500hk, det er vell også der problemet med ascona og lignende ligger at det er ekstremt dyrt om ikke umulig å komme opp i så mye hk. Når det er sakt så tor jeg nok en 350 hks ascona hadde kjørt fra meg, eh helt sikkert 700kg mindre jern i den.

 

Personlig synes jeg poenget blir litt borte når du får amerikanere såpass bilig som man gjør. Jeg ville feks aldri tenkt på begynne å trimme vinterbilen min en peugot 405 GLX (det står ikke for vanvitg grosse motor men heller slapp 1,8 liter på 90 døde hester). Ser ikke helt poenget med å få 20-30 heter til man må jo minst opp i 250-300 hk for at du skal kjenne noe til hestene.

Skrevet

Ang. det Ascona-prosjektet:

 

Er det ikke like greit å skaffe seg en komplett Calibra/Vectra turbomotor med 6-trinnskasse? Du får rimlige kit for å bygge om kassen fra 4WD til 2WD. Og når du først er i farta: Hvorfor ikke ny bil.....? :-)

 

Senator er vel ikke den bilen som har mest med styling tilgjengelig.

Prøv WWW.Opelmotorsport.com som foreslått tidligere. En del linker der...

Skrevet

Prøv heller å jobbe med toppen for å minske kopen og ta samtidig kanalene for betre flow. Viss du skal ha en motor med godt drag over det heile er det likegodt med en ikkje fuldt så lav komp og mindre turbotrykk. Og bytt den mekaniske spruten med datasprut.

  • 2 uker senere...
Skrevet
Hei!Jeg lurer på hva det koster å få skiftet stemplene på min ascona 2.0 iGT.Jeg har lyst til å skifte til lavkomprisjons stempel slik at jeg kan få sotte på turbo!!

:scared: kjøp ny (brukt) turbo motor mye biligere en å bygge så kan du få insprøytning oxo...... tror det lønner seg big time + er ikke lurt å sette turbo på en motor så har gått noen ti talls mil.... :ermm:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...