Gå til innhold

oppgradering pc


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei og godt nyttår. Håper noen kunne hjelpet meg litt.

 

Pcen min i dag.

 

http://www.netonnet.no/art/data/komponenter/data-i-deler/amd/amd-datoridelar-fx63002tb/194185.8161/

 

Kjempe masking til prisen.

Men jeg tenkte meg ikke om når e kjøpte skjermkort ser den kunn er amd crossfier støtte og jeg kjøpte

 

http://www.netonnet.no/art/data/komponenter/grafikkort/nvidia-pci-e/gigabyte-gtx6602gbpci-e/180798.7063/

 

Planen min var og ha 2stk av disse. Burde jeg selge skjermkorte eller byttehovedkort med SLI muligheter da. Noen med erfaring fra dual eller singel kort.

 

På forskudd takker jeg for svar.

Mvh Joachim

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hovedkortet er bra+ at du kan bytte skjermkort senere, hadde jeg vært deg ville jeg gått for hk nå, siden 660 sli fortsatt henger gått med, og så senere oppgradert bare cpu og gpu. Uansett du burde ta og koste på deg et kort med 3 kjølere som dette: 1 krone billigere en 780, og den yter fortsatt mere. http://www.dustinhome.no/product/5010763586/sapphire-radeon-r9-290-tri-x-oc-4gb-pci-e-hdmi-dvi-dp/

Nei, det er regnet med strøm brukende cpu og alt, 600 watt holder nokk.

Skrevet (endret)

Jeg ville aldri kjørt cf på det uansett. Det har ett pcie2.0 x16 spor og ett 2.0x1 spor. Er absolutt ikke verdt det. Kjøp deg ett kraftigere skjermkort.

Og ja, 600w er mer enn nok. Maskinen din vil ikke trekke mer enn 400+.

Endret av kalleklovn12
Skrevet

Okey kjøpte vannkjøling også og fult vifter så gleder meg til alt komme. Overclokke den til 4.5-5 burde vel gå ?Tror jeg velger og selge skjermkortet og bytte det med r9 kortet så håper jeg hovedkorte cpuen holder en stund siden jeg får klokka denen del. Prøvde og clocke gpuen men det er jo helt umulig noen innspill?

Skrevet

1. Ja hk og cpu vil holde, men ville byttet til et 990 som neste oppgradering, da dette har bedre specs og oc muligheter.

 

2. Ja det vil gå og oc cpu, til 4,5 til 5 ghz med vannkjøling.

 

3. Det er mulig og oc gpu, men hvis du vil det, for all del gå for en med 3 vifter, stock viften er ikke mye og skryte av... tutorial:

Ja den bør funke til hvertfall 4.5 ghz.

Skrevet

Takker for svar. 660 korte jeg har nå er frabrikkoverclocket og vist jeg prøver i msi programmet klikker nvidia driveren får feilmelding. ;Men er det mye og hente på og overclocke gpuen egentlig?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...