Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

[Løst] å er blitt til [


Anbefalte innlegg

Skrevet

Bokstaven å på tastaturet er blitt til [.... Mange av de andre tegnene har ogs[ endret seg, det kommer feks @ istedet for anf;rselstegn nå.... Hvilken idiot knapp er det jeg har kommet borti nå_

 

ø og sp;rsm[lstegnet funker heller ikke.

 

 

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, du har nok bare byttet til amerikansk tastaturoppsett. Nevnte tastekombinasjon endrer mellom de oppsettene du har aktive.

 

Du kan slå av dette ved å gå inn på kontrollpanelet, språk og fjerne amerikansk tastatur.

Skrevet

Hold inne Alt knappen på venstre side av mellomrom og trykk på Shift på samme side. Du veksler da mellom de alternative tastaturoppsettene du har aktivert. Har du feks. Norsk, Engelsk (US) og Engelsk (UK), kan du bare ha byttet fra US til UK. Prøv noen ganger.

Skrevet

Yeyyy, nå funker det! Måtte bare inn å gjøre det på kontrollpanelet. Som jeg brukte evigheter på å finne, er ikke så kjent med windows 8 enda... Men takkkk for svar!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...