OF5 Skrevet 17. august 2013 Skrevet 17. august 2013 Hallo, igjen. Windows klarer ikke å oppdage harddisken min(1TB Seagate Barracuda) når jeg trykker meg innpå "Datamaskin". Jeg har sjekket i BIOS og i diskbehandlingen på maskinen og her dukker disken opp. Hva er grunnen til at jeg ikke finner den under "datamaskin"? Har ikke internett enda om det kan ha noe med saken å gjøre. Er forresten Windows 8 jeg har.
OF5 Skrevet 17. august 2013 Forfatter Skrevet 17. august 2013 Har to disker, en SSD og en snurredisk. Jeg formaterte ikke SSD'en før jeg installerte windows på den? Anyways, tittet på denne videoen her: http://www.youtube.com/watch?v=rciJLmxJyag , og på cirka 02:01 så høyreklikker han på disken i den øverste ruten. Snurredisken min viser seg ikke der oppe, men der nede hvor det står "Disk 0", "Disk 1" osv. finner jeg den. Hvordan får jeg den opp i den øverste ruten? Sikkert dumt spørsmål, men jaja.
Dragen Skrevet 17. august 2013 Skrevet 17. august 2013 Som sagt, den må formateres. Nye HDDer kommer uten filsystem.
OF5 Skrevet 17. august 2013 Forfatter Skrevet 17. august 2013 Ja, men hvordan? Får ikke opp valget "formater" når jeg høyreklikker på "disk 1".
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå