Gå til innhold

Flytte Win 8 og programmer fra HD til SSD


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Jeg kjører Win 8 fra en HDD på 300 GB (C:). Denne begynner å bli full. På maskinen er det også 2 1 TB HDer. (E og F)

Jeg har satt inn en SSD på 256 MB ( D) og ønsker å flytte Win 8 og programmer til denne.

 

Win 8 ble installert fra nett og jeg har ikke kopi på plate eller Minnebrikke.

 

Hvordan flytter jeg Win8?

Regner med at programmene må installeres på nytt?

 

Takknemmelig for hjelp i sommervarmen

 

Svein

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Eneste mulige løsningen jeg ser i farta er rett og slett å kopiere innholdet fra disk 1 til disk 2 via en annen maskin.

Om du får kompabilitetsproblemer pga dette er jo uvisst.

Ville nok satset på en nyinstallasjon, men siden dette ikke er at alternativ som du sier, prøv det ovenfor.

Skrevet

Takker

Nyinstallasjon er ok, men ønsker ikke kjøpe Win8 på nytt. Trodde faktisk at det lå en mulighet å laste ned på nytt i slike tilfeller, men finner ikke ut hvordan.

Skrevet

Du lager en "image backup" på en ekstern disk, bytter disk, booter fra recovery (DVD eller USB) og legger image inn på den nye disken.

http://arstechnica.c...-your-whole-pc/

 

Det ser flott ut. Ser imidlertid at brukermappen med bilder ligger på C disken og fyller denne opp, kan denne flyttes til en av de andre HDene?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...