Gå til innhold

Derfor vant denne enkle nettsiden designpris


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hurra! Flere nettsider burde lære av dette, fancy flashdritt o.l. er ut. Enkelhet er så forbanna mye viktigere enn hvor fancy ting skal være. Bare se på Facebook som bader i javascript-tull/ajax o.l., er jo bare sirup.

  • Liker 2
Gjest Slettet-Z9Cy2AAy
Skrevet

Et nokså viktig men kanskje undervurdert designelement er at språket må være enkelt og godt dekkende. Det har de fått til bra her.

Skrevet

Ser ut som en klassisk typosquattingside som Occi påpeker.

Det er det de sidene heter ja, klarte ikke å finne ut noen eksempler/definisjoner.

For referanse til de som ikke ser likhetene:

 

post-135662-0-90742000-1366226418_thumb.png

  • Liker 1
Skrevet

Jeg ser sider som ser ihvertfall ut som det har blitt brukt litt tid på å gjøre det fint mer seriøst en disse sidene med bare tekst.

 

Sånne enkle sider ser jeg på som spamsider, og trykker meg vekk ganske fort.

Skrevet

Veldig godt poeng fra Occi, jeg ville umiddelbart blitt veldig skeptisk hvis jeg besøkte denne eller en lignende side, og det er ikke i tvil om at det kun er snakk om enkle grep for å unngå dette.

 

Det at de setter brukeren og enkel bruk først er selvfølgelig kjempeflott, og det er mange som kan lære av det (nesten så jeg vil nevne Youtube her...).

Skrevet

Enkelt design gjør siden raskere og mindre drit som tar bort fokus fra det siden handler om.

 

Det kan være vanskelig å skille mellom spam sider og disse, grunnet at alt er tekst basert. Men dette er en side som man ikke tilfeldigvis er inne på. De som bruker siden, vet godt hva de har surfet seg inn på.

  • Liker 1
Skrevet

Enkelt design gjør siden raskere og mindre drit som tar bort fokus fra det siden handler om. Det kan være vanskelig å skille mellom spam sider og disse, grunnet at alt er tekst basert. Men dette er en side som man ikke tilfeldigvis er inne på. De som bruker siden, vet godt hva de har surfet seg inn på.

 

Tror det er ivertfall 10 år siden sist jeg opplevde at ting lastet tregt på grunn av alle tingene de har lagt til på deres sider.

Skrevet

Det som faktisk er bra med "enkelt" design er at man øker kundemassen drastisk. Man får kunder med lesevansker, blinde og andre til lettere å forstå hva som er på sidene.

Men det er viktig å følge ATAG,WCAG,UAAG (accessibility guidelines) for å løse dette.

Nå vet jeg ikke om denne siden har fulgt disse retningslinjene, men Universell Utforming innenfor nettsider har heldigvis kommet på dagsplanen innen det offentlige, og lover begynner å komme på plass, nå må bare resten av verden også se at det faktisk er penger å tjene på å gjøre nettsider og også andre ting tilgjengelig. Barclays Bank er en av de store som virkelig satser på dette, da de ser at de får mange nye kunder ved å gjøre dette.

 

Forholder man seg til nevnte "guidelines" fra starten av blir det ikke mye dyrere å designe nettsider, samt man øker kundemassen...drastsk. Det er nemlig 80 millioner mennesker i Europa (15%) med ulike funksjonsnedsettelser.

 

Dette blir jo egentlig en vinn vinn situasjon; man gir mulighet til flere å kunne finne informasjon og produkter på internett, og bedriftene får økt salg!

Gjest Slettet-x7D6du0Hjb
Skrevet

Akkurat hva grafisk design handler om: enkelthet, ikke kompleksitet!

Skrevet (endret)

Akkurat hva grafisk design handler om: enkelthet, ikke kompleksitet!

Grafisk design handler også om merkevare, noe denne siden er totalt blottet for, ref. mine tidl. innlegg.

Endret av Occi

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...