frenoh Skrevet 12. juni 2012 Skrevet 12. juni 2012 Hei! Har blitt trukket opp til eksamen for religon i dag og kunne gjerne trengt litt hjelp på veien. Som sagt har jeg 48 timers forberedelse på meg, der jeg skal lage en powerpoint å presentere. Oppgaven: Enhver tenker er preget av tid og sted og den tradisjonen han eller hun lever innenfor. Men forestill deg likevel at de tre filosofene ( sokrates, Descartes og Kofutse) du har arbeidet med, kunne ha snakket sammn og forstått hverandre. Forsøk å finne mulige møtepunkter for en slik samtale. Hva ville de kunne være enige om? Hvor ville veiene skilles? Er det mulig at de kan kaste lys over hverandre? Det kan også være nyttig å tenke ut fra begrepene virkelighetsoppfatning, menneskesyn og etikk. Er det noen her ute som muligens har nyttig info om akkuratt dette emnet? og hvordan jeg kan gjøre dette best mulig, eller en grei karakter midt på treet. Hvis det er noen som er villig til å gi meg noen tips, på forhånd takk!
EzioAuditoreDaFirenze Skrevet 12. juni 2012 Skrevet 12. juni 2012 Hei! Har blitt trukket opp til eksamen for religon i dag og kunne gjerne trengt litt hjelp på veien. Som sagt har jeg 48 timers forberedelse på meg, der jeg skal lage en powerpoint å presentere. Oppgaven: Enhver tenker er preget av tid og sted og den tradisjonen han eller hun lever innenfor. Men forestill deg likevel at de tre filosofene ( sokrates, Descartes og Kofutse) du har arbeidet med, kunne ha snakket sammn og forstått hverandre. Forsøk å finne mulige møtepunkter for en slik samtale. Hva ville de kunne være enige om? Hvor ville veiene skilles? Er det mulig at de kan kaste lys over hverandre? Det kan også være nyttig å tenke ut fra begrepene virkelighetsoppfatning, menneskesyn og etikk. Er det noen her ute som muligens har nyttig info om akkuratt dette emnet? og hvordan jeg kan gjøre dette best mulig, eller en grei karakter midt på treet. Hvis det er noen som er villig til å gi meg noen tips, på forhånd takk! Kan du bruke denne tråden i stedet : https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=1441119 Den er for RLE Post dit
frenoh Skrevet 12. juni 2012 Forfatter Skrevet 12. juni 2012 Hei! Har blitt trukket opp til eksamen for religon i dag og kunne gjerne trengt litt hjelp på veien. Som sagt har jeg 48 timers forberedelse på meg, der jeg skal lage en powerpoint å presentere. Oppgaven: Enhver tenker er preget av tid og sted og den tradisjonen han eller hun lever innenfor. Men forestill deg likevel at de tre filosofene ( sokrates, Descartes og Kofutse) du har arbeidet med, kunne ha snakket sammn og forstått hverandre. Forsøk å finne mulige møtepunkter for en slik samtale. Hva ville de kunne være enige om? Hvor ville veiene skilles? Er det mulig at de kan kaste lys over hverandre? Det kan også være nyttig å tenke ut fra begrepene virkelighetsoppfatning, menneskesyn og etikk. Er det noen her ute som muligens har nyttig info om akkuratt dette emnet? og hvordan jeg kan gjøre dette best mulig, eller en grei karakter midt på treet. Hvis det er noen som er villig til å gi meg noen tips, på forhånd takk! Kan du bruke denne tråden i stedet : http://www.diskusjon...owtopic=1441119 Den er for RLE Post dit Takk skal du ha!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå