Gå til innhold
Spørsmål om helse? Still spørsmål anonymt her ×
Husk at de som svarer ikke nødvendigvis er helsefaglig personell. Ta kontakt med fastlege ved bekymringer!

Alternativ til regulering


screenman

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har nesten hele mitt liv hatt litt skjeve fremtenner som jeg nå vil få rettet på.

Men jeg liker ikke noe særlig tanken på å måtte gå med tannregulering i 2 år.

 

Jeg lurer derfor på om det finnes noe alternativ til regulering?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan ha regulering på baksiden av tenna som ikke vil være like synlig. 2 år med regulering er bedre enn å gå i mange år å angre seg for at man ikke gjorde det.

Skrevet

Det er ikke all regulering som kan settes på baksiden av tennene. I tillegg er det mer plunder med slik regulering = dyrere.

Men ellers nei. Hvis du vil beholde dine tenner, finnes det ingen annen måte å rette på skjeve tenner enn gjennom regulering.

Skrevet

Bare ta regulering, er utrolig effektivt og etter noen måneder slutter du å bry deg om å ha dem på. Jeg hadde det selv i et og et halvt år da jeg gikk i 8.-9. klasse som nå er 11-12 år siden, og husker at jeg syns det var teit at jeg måtte ha det. Sett i ettertid kunne jeg godt gådd med regulering i 3 år også, for resultatet ble mye bedre enn utgangspunktet (så litt ut som en rotte i tannstillingen).

 

Det er nok mye værre å gå med stygge tenner gjennom livet enn regulering noen år i ungdomsårene når livet ikke er så alvorlig, men bare føles sånn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...