Gå til innhold

Studielån med dagpenger?


Pliscin

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva sier lovverket om å ha dagpenger i tillegg til fullt studielån? I mitt tilfelle gjelder det retten til dagpenger etter fullført verneplikt, dvs særegen rett til dagpenger i en 26-ukers periode basert på grunnlønna i forsvaret (Menig).

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dersom det er slik at du avslutter verneplikten for så å gå over i skole nesten umiddelbart, vil du miste dine dagpenger og få studielån og stipend istedet.

 

Dersom du må vente med å begynne i skole, så får du dine dagpenger i de ukene.

Du får liksom ikke begge deler.

  • Liker 1
Skrevet

Norkarsk ga mest utfyllende svar, spørsmålet var jo om lån og dagpenger kunne utdeles overens mtp at dagpengene var et særtilfelle for en fullført vernepliktig soldat.

Skrevet

Når der er avklart, trenger jeg innspill på min tanke om å vente et halvt år ekstra med utdanningen, og heller søke støtte fra nav for å bygge opp litt kapital for videre studier?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...