Gå til innhold
Spørsmål om helse? Still spørsmål anonymt her ×
Husk at de som svarer ikke nødvendigvis er helsefaglig personell. Ta kontakt med fastlege ved bekymringer!

Vondt i tannkjøtttet


Christoffero89

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan nok også være hull. De gangene jeg har hatt hull i tennene, så gjorde det vondt i tannkjøttet. Trodde det var problemer med tannkjøttet, men viste seg å være hull i tanna. Tannlegen borret der, og det gikk over.

Skrevet

Har nå vært på apoteket og kjøpt corsodyl munnskylleveske så om den ikke hjelper iløpet av morgendagen så kontaker jeg legen. Kjipt å måtte ut med 700 for sjekk:(.

 

Er ingen blemmer ellernoe lignende. Ser vanlig ut. Bare er sårt og gjør kun vondt ved berøring av veske eller noe annet

Skrevet (endret)

Det er sikkert bare tannkjøttbetennelse som kommer av lite eller feil pussing. Pass på å pusse godt i kanten mellom tenner og tannkjøtt og bruk tanntråd. Er veldig vondt i starten, men går fort over ved tilstrekkelig stell. Gjerne to ganger om dagen :)

 

Om du blør når du tar tanntråd er det helt sikkert det, og etter et par uker vil du slite med å få det til å blø i det hele tatt :)

Endret av Demantios
Skrevet

Etter å brukt denne munnskyllen er jeg noe bedre m men ikke helt. Sliter enda med mat som kommer anni men vann gjør ikke vondt lengre:). Litt hardt å pusse ekstra på det området når det gjør vondt

Skrevet
Etter å brukt denne munnskyllen er jeg noe bedre m men ikke helt. Sliter enda med mat som kommer anni men vann gjør ikke vondt lengre:). Litt hardt å pusse ekstra på det området når det gjør vondt

Det er vondt som f, men du får igjen for det :) Puss heller for ofte en for hardt

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...