Nerowulf Skrevet 8. august 2011 Skrevet 8. august 2011 Jeg har aldri vært kresen på lyd før når det kommer til spill, film og musikk. Men om noen måneder kommer det et spill med veldig bra lydbilde (Battlefield 3) som jeg har tenkt å kjøpe. Og da tenker jeg at det vil sikkert gi en enda bedre spillopplevelse med et godt headset. Så da lurte jeg på om det er verdt å oppgradere headset'et mitt til et litt bedre ett. Det jeg har er Creative Fatal1ty http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=335463 Det jeg lurte på å kjøpe er Logitech G930 http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=603221 (En god mikrofon er nødvendig grunnet team-speak under spilling) Hva sier dere? Er det verdt en oppgradering? Vil jeg høre folk rundt meg mye bedre med G930 (altså in-game)? Et sidespørsmål. Kan jeg kjøpe det headsettet og teste det ut, og deretter sende det tilbake innen 10 dager? Eller gjelder det bare uåpnede pakker?
Gjest Slettet+3165 Skrevet 8. august 2011 Skrevet 8. august 2011 Det er nok en god oppgradering ja :-) Greit tilbud også. Du har 14 dagers ubetinget angrerett, og regelen sier at du egentlig ikke kan teste produktet, men i 99% av tilfellene går det greit så lenge den kommer i retur i en hel forpakning med alt tilbehør.
Konkulf Skrevet 8. august 2011 Skrevet 8. august 2011 Creative er no' herk når det kommer til lyd, forbedringen burde være ganske bra, har selv et G35 som jeg er kjempefornøyd med
AiKi Skrevet 9. august 2011 Skrevet 9. august 2011 Anbefaler sterkt å vurdere å kjøpe et ordentlig sett hodetelefoner om du er ute etter en skikkelig lydopplevelse. DT770 har sine svakheter, men regnes som en god altmulig-hodetelefon. Angående mikrofon er det ikke verre enn at man ribber et typisk VOIP-hodesett for mikrofon og stripser den fast til hodetelefonrammen. Kort sagt, hvilket sett som har best lyd bør det ikke være tvil om. Det eksisterer mange alternativer til DT770, bl.a. AKG K272HD og Beyerdynamic DT150, begge noe mer nøytrale i lyden. Ingen av dem har mikrofon, om dette er viktig har Sennheiser flere hodetelefoner som egner seg godt til spill, med integrert mikrofon. Antagelig en del dyrere, men alle tre nevnte merker er anerkjente innen lydbransjen, og mest kjent for sistnevnte, ikke tastaturer.
John (yoch) Skrevet 11. august 2011 Skrevet 11. august 2011 Kom over tråden din her Nerowulf, har også Creative Fatal1ty og vurderer noe bedre. Noe sånt som g930 men selfølgelig er tilbudet over.. My luck håper det kommer noe lignende før bf3 er på markedet! Kom over tråden din her Nerowulf, har også Creative Fatal1ty og vurderer noe bedre. Noe sånt som g930 men selfølgelig er tilbudet over.. My luck håper det kommer noe lignende før bf3 er på markedet!
Nerowulf Skrevet 8. september 2011 Forfatter Skrevet 8. september 2011 Nå har Komplett tilbud igjen på G930 Men er det verdt å kjøpe G930 over G35, om trådløs ikke er en viktig faktor? G930 G35
John (yoch) Skrevet 9. september 2011 Skrevet 9. september 2011 Ah! Nice. Takk før tipset, bestiller asap!
Lami Skrevet 14. september 2011 Skrevet 14. september 2011 G35 er for noen gode å ha på ørene, og for noen ikke gode. De har en tendens til å være stramme, noe som kan være veldig ubehagelig i lengden. Nå har ikke jeg prøvd G930 eller hørt noe om det, men fra tester ser det ut som et bra headsett.
John (yoch) Skrevet 14. september 2011 Skrevet 14. september 2011 Har Fatality sitt headset, funker ok. Men grunnen jeg kjøper nytt er at jeg er sååå drita lei av krøll på ledninga! pluss jeg kan sitte på skype når jeg pisser
Nerowulf Skrevet 15. september 2011 Forfatter Skrevet 15. september 2011 Har Fatality sitt headset, funker ok. Men grunnen jeg kjøper nytt er at jeg er sååå drita lei av krøll på ledninga! pluss jeg kan sitte på skype når jeg pisser Vil du fortelle hva du syns om det nye G930 headsettet ditt (om du har fått det), og hvor mye bedre det er?
John (yoch) Skrevet 15. september 2011 Skrevet 15. september 2011 Sure thing! Komplett fikk det på lager den 17. Så blir enda litt ventetid!
John (yoch) Skrevet 27. september 2011 Skrevet 27. september 2011 Har akkurat fått det nå.. sitter og laster ned de nyeste driverene i skrivende stund! skal si hvordan det blir og fungere etter litt testing!
John (yoch) Skrevet 2. oktober 2011 Skrevet 2. oktober 2011 Okey, etter litt testing av G930 så virker det storartet. Mye bedre lyd enn Fata1ty. Men det sitter litt rart på føler jeg. Men tror dette er ren tillvening. +Bra lyd +Trådløs +Fuksjonabelt +Oppladdbart -Sitter rart på (føler jeg) -Volum justeringen på selve headsettet funker ikke Alt i alt.. er meget fornøyd
Nerowulf Skrevet 2. oktober 2011 Forfatter Skrevet 2. oktober 2011 Nice. Takk for tilbakemelding Nå ser jeg de har skrudd opp prisen igjen Uansett måtte jeg ha ventet en drøy uke til før jeg kunne ha bestilt de. Så får se hva jeg gjør etterhvert.
John (yoch) Skrevet 4. oktober 2011 Skrevet 4. oktober 2011 Kommer nok tilbake igjenn! Er litt imponert over batteriet i det også. Merker at det har holdt lengre enn jeg trodde. har aldri laddet helt ut heller! Skriv tidligere at jeg var uvant med det og følte det satt rart. No more! Blitt ganske vant med det, ellers så har det tilpasset seg hodet mitt!
Nerowulf Skrevet 4. oktober 2011 Forfatter Skrevet 4. oktober 2011 Bra å høre at du tilvender deg det. Når det kommer til batteriet, så kan det bli dårligere over tid. Men er vel uansett ikke kjempekrise. For det fungerer jo med ladekabelen inni.
John (yoch) Skrevet 6. oktober 2011 Skrevet 6. oktober 2011 Jepp.. Av og til glemmer jeg at jeg har lade kabelen i
Nerowulf Skrevet 6. oktober 2011 Forfatter Skrevet 6. oktober 2011 Ser Komplett har et nytt tilbud: Razer Banshee StarCraft II Gaming Headset http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=601644 Noen som har noe å si på det?
Lami Skrevet 29. oktober 2011 Skrevet 29. oktober 2011 Litt delte meninger i produktanmeldelsen på siden der da.. Men fant denne: Test: Razer Banshee StartCraft II Gaming Headset
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå