Gå til innhold

DirectX 9


maestr0

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Tror det er slik ja! Men er det da noen vits i å legge det inn?

 

Nei. Du har vel ingen spill eller software som bruker DX9, og når du da i tillegg ikke har skjermkort med støtte har det ingen hensikt.

Skrevet

Vits og vits... Er vel uansett ikke mange spill som har tatt i bruk DirectX9 ennå, så da er det jo lite å hente der. Når slike spill kommer (og du evt kjøper dem) så vil du kanskje ikke få allverdens ytelse på den nye funksjonaliteten, men det er vel noe man må teste og finne ut av. Skulle ikke tro det gjorde noen _skade_ å oppgradere, men du vinner vel ikke allverdens heller. Så dette lange, meningsløse svaret ender vel opp i et "tja"... :roll:

Skrevet

vel,nå er ingen spill som støtter direct x9 ennå.

men noe krever det iallefall(vice city)disse spillene bruker jo ikke direct x9,men krever at du har den siste direct x innstalert på pc"en din.

Skrevet

Hei

 

Ettersom jeg har merket og testet er det liten vits å installere DirectX 9.0 hvis ikke skjermkortet støtter det i hardware. Jeg bruker selv ett Gainward GeForce3 Ti200 på en annen data der jeg både har testet kortet med DirectX 9.0 og 8.1, og etter mine erfaringer blir ytelsen litt dårligere etter installeringen av DX9.0. Derfor vil jeg anbefale deg og heller la være eller vente med å installere det.

Skrevet
Rett på meg hvis jeg har misforstått, men: er det ikke slik at funksjonaliteten kjøres i software når hardware-støtte mangler?

 

Det kommer ann på spillet, det aller meste kan vel emuleres i software, men som regel blir det alt for krevende.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...