DjIcet Skrevet 23. januar 2011 Skrevet 23. januar 2011 Tok noen bilder på søndagstur rundt Stokkavannet i Stavanger i dag. Har lekt litt m de i Aperture etterpå. Hva synes dere om de? 15mm f/25 4 sek 10mm f/4,5 1/40 13mm f/4,5 1/30 20mm f/14 1 sek
Læremester Skrevet 23. januar 2011 Skrevet 23. januar 2011 De bildene, vil jeg si, holt en brukbar standard
tomsi42 Skrevet 23. januar 2011 Skrevet 23. januar 2011 Jeg er enig at det er lite å si på bildene - gode komposisjoner* og grei etterbehandling. Det jeg synes blir litt dumt, er at det er litt for få bilder til å fortelle en historie (altså en god bildeserie), men det er for mange bilder til at vi orker å gi noen detaljert kritikk. *) Et unntak - jeg synes bildet av døren blir for midtstilt. Bildet mangler det lille ekstra som må til for at midtstilling skal fungere bra.
Substitute Skrevet 23. januar 2011 Skrevet 23. januar 2011 Hei, jeg synes du har fått det rennende vannet bra til, men jeg synes at du må jobbe litt med å finne spennende motiver, og hvis ikke motivene er spennende så må du prøve å finne kameravinkler som gjør de spennende. Selv gode bilder blir kjedelige uten det.
DjIcet Skrevet 24. januar 2011 Forfatter Skrevet 24. januar 2011 Takk for gode tilbakemeldinger. Ja, ble kanskje litt for mange bilder på en gang. Tenkte egentlig ikke på bildeserie da eg la de ut. Men takk for tipset, skal ha det i bakhodet og prøve å få laget det en gang. Er vel bare å ta kamera på skulder og dra ut å øve mer.
Nautica Skrevet 24. januar 2011 Skrevet 24. januar 2011 (endret) så må du prøve å finne kameravinkler som gjør de spennende. Selv gode bilder blir kjedelige uten det. På vannbildene ville jeg nok gått lavere,så nært vannet som mulig for og få et mer helhetlig bilde.Eller for og si det på en annen måte,du må bli våt på knærne Endret 24. januar 2011 av Nautica
Itw Skrevet 25. januar 2011 Skrevet 25. januar 2011 Likte innrammingen av det første bildet, det syntes jeg funket bra.
DjIcet Skrevet 25. januar 2011 Forfatter Skrevet 25. januar 2011 Nautica: Takk for tipset. Får vasse og bli litt våt neste gang. Itw: Selv om all kritikk e bra kritikk, så e det kjekt å få sånne tilbakemeldinger. Takk.
Itw Skrevet 26. januar 2011 Skrevet 26. januar 2011 Nautica: Takk for tipset. Får vasse og bli litt våt neste gang. Itw: Selv om all kritikk e bra kritikk, så e det kjekt å få sånne tilbakemeldinger. Takk. ehrm sernå at jeg har skrevet feil, mente bilde 2 med benken hvor buskene rammer inn topp og høyre side.
DjIcet Skrevet 26. januar 2011 Forfatter Skrevet 26. januar 2011 ehrm sernå at jeg har skrevet feil, mente bilde 2 med benken hvor buskene rammer inn topp og høyre side. Ah.. Lurte litt på det da eg leste innlegget ditt i går, men ville ikkje krangle på det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå