keungz Skrevet 12. november 2010 Skrevet 12. november 2010 Jeg mottok nettopp en faktura på e-post der det var påklistret et fakturagebyr på 15kr. Selvsagt ikke en altfor høy sum, men er jeg pliktig å betale dette gebyret? Er ikke disse gebyrene ment for å dekke utgifter ved utsendelse av regninger pr brev? Det koster vel ikke akkurat skjorta å sende en faktura via e-post?
Nik0 Skrevet 12. november 2010 Skrevet 12. november 2010 Noen sleipe selskaper som tar fakturagebyr uansett, så du slipper nok ikke unna. De velger helt selv fakturagebyren.
krikkert Skrevet 12. november 2010 Skrevet 12. november 2010 Fakturagebyr er i visse tilfeller et gebyr for å utstede en fysisk faktura - i andre tilfeller er det et gebyr de tar fordi de yter deg kreditt.
Matsemann Skrevet 13. november 2010 Skrevet 13. november 2010 Koster også litt å sende disse "gratis" epostene, ettersom enkelte fakturasystem tar seg godt betalt for la deg kjøpe epost-modul.
DCG Skrevet 15. november 2010 Skrevet 15. november 2010 Skal man være veldig vanskelig så koster det også å ha infrastrukturen for å kunne sende e-post (nett-tilgang, mailserver, etc.)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå