Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Telenor ADSL ... Fart?


Anbefalte innlegg

Skrevet

En venn av meg bestilte Telenor ADSL 1024/256 m/30gB tak.. Når han testa linja si på itavisen.no sitt speedometer så fikk han et resultat på 1050kb.

 

Er dette vanlig? Når man ser gjennomsnittet på f.eks Mai-resultatene så ligger jo det på 800-900. Sentralen er akkurat blitt bygd ut.

 

Linjelengden er på over 4 km..

 

Er dette "vanlig"? :wink:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

det er en del faktorer som spiller inn ( kvalitet på linje, overbelastning på nettet, osv.. ). og denne såkalte farten kan både være høyere eller lavere. Men Telenor leverer meget stabile linjer, og de aller fleste får den hastigheten de har bestilt, pluss litt ektra.

 

Så jeg kan vel konkludere fra de opplysningene jeg har per idag, at Telenor leverer de hastighetene de skal.

Skrevet
Ser ikkje noko problem i at han har max fart. Han kan vere glad og konsentrere seg om å utnytte farten. ;)

 

Har aldri sagt at det er et problem, lurte bare på om det er normalt :)

Skrevet

Telenor satt opp hastigheten på linjenen sine for en stund siden så man skal få den hastigheten man betaler for...

 

eller, da skulle jeg faen meg ha hatt 10 mbit

Skrevet

isp ene har satt opp farten med 20 % for å gi dem det dem har krav på

vanligvis er det en redusert fart på ca 15 % som går i tap så konklusjonen er vel at du får ca 5 % mer en du har bestillt

 

så ja det er vanlig å ha litt i overkant av hva du har bestillt

 

Men mange opplever at dem får mindre enn dette selv med oppjustering av hastighet men i disse tilfellene er tapet på mer enn 15 % som kommer av avstand til sentral ledningsnettet og belastning m.m.

  • 2 år senere...
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...