Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

pcen vil ikke starte.


Anbefalte innlegg

Skrevet

hei.

 

Jeg har noen problemer med pcen. jeg startet maskinen å det vanlige skjer. 1 beep. så litt etter kommer det ett beep til. skjrmen er svart. bare lurer på hva dette kan komme av..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har du overklokket?

Prøv å restarte Bios med jumper på hovedkortet (sjekk manualen).

Fjern litt av minnet og kjør kun med 2 brikker i riktige spor eller eventuelt kun 1 om det lar seg gjøre.

Skrevet

hei.

 

ja det kan jo hende det har skjedd noe ikke bra. hehe.

 

Ja har Oc den, men den har vært litt rar i det siste. en kamerat tok å oppdaterte bios å nå vil den ikke starte. eller den starter, men kommer da det vanlige beepet så ett til noen sek etterpå..

Skrevet

Dette skjedde rett etter oppdateringen av Bios?

Da kan det være to ting :

 

1 : Feilflash av Bios : Dødt hovedkort.

2 : Du må nullstille bios med jumperen som jeg nevnte ovenfor.

 

Man SKAL ALDRI prøve å oppdatere bios mens pcen er i overklokket tilstand...

Skrevet

huff da må jeg bli litt sinna på han da.

 

Men det de pinnene med sånn blå plast over. skal jeg bare slå av pcen å flytte de eller bare gjøre det mens pcen er på? bare spør så eg ikke gjør noe værre

Skrevet

Du skal aldri røre noe på hk, når det er strøm på det. Skru av bryteren på psu, eller ta ut støpsel i vegg, og vent ca 10s. før du rører noe på hk! Se 2.6 Jumpers, Clear rtc ram i manualen!

 

Hvis det ikke hjelper å ta en clear cmos, noe jeg ikke trur det gjør. Så finn frem dvd som følger med hk, og les 3.1.5 Asus CrashFree BIOS 3 utility, i manualen din!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...