Kazmir Skrevet 4. februar 2010 Skrevet 4. februar 2010 Hei Jeg skal kjøpe ny pc og jeg trenger et operativsystem. Jeg skal ha Windows 7 Home Premium. Det jeg trenger hjlep til er hva forskjellen på disse to er: http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=499989 http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=498097
TMB Skrevet 4. februar 2010 Skrevet 4. februar 2010 Den første er OEM, det vil si at du kun kan installere den på 1 maskin. Den kommer ikke i et fint cover, og det følger ikke med brukermanualer.
Gsx1000r Skrevet 4. februar 2010 Skrevet 4. februar 2010 Kan like greit kjøpe den billige. Regner med at du kommer til å kjøre en clean install av windows? altså på tom harddisk. Billigeste utgaven er en oem utgave. Skal egentlig selges med ferdig bygde pc'er osv, men virker som de fleste selger de separat. Oem utgaven lagrer heller ikke gammal windows på harddisken til windows.old. Det gjør den andre utgaven. Er vel stort sett hovedforskjellen.
Kazmir Skrevet 4. februar 2010 Forfatter Skrevet 4. februar 2010 (endret) Men jeg får med en plate til og installere med det er vel ikke bare koden som følger med? Endret 4. februar 2010 av Kazmir
Gsx1000r Skrevet 4. februar 2010 Skrevet 4. februar 2010 får plate og brukerlisens. akkurat bestilt meg to utgaver av w7 pro 64 bit oem. sparte 1000 kr istede for å kjøpe fullversjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå