Gå til innhold

Xbox emulator lovlig?


Anbefalte innlegg

Skrevet

hei! :)

Fikk plutselig sinsykt lyst å spille Burnout 3 igjen, men Xbox'en min er ødelagt :(

Så jeg lurer på om det finnest noen form for (lovlig) emulator jeg kan bruke for å spille det på pc?

 

-Vik

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vet ikke om emulatorer er lovlig, men å laste ned spill for å bruke i emulatoren er vel ulovlig. Men om han kan bruke X360 spillet i pcen ved hjelp av en emulator aner jeg ikke.

Skrevet
Det er ikke ulovlig. Laste ned spill til den er heller ikke ulovlig.

 

Kan du forklare hva som er lovlig ved emulator og roms?

 

Roms er rett og slett en piratkopi av et spill, en emulator er en programvare som lar deg spille av roms.

Skrevet (endret)

Finnes bare 1-2 emulatorer og den ene kan KUN kjøre Halo, og det er ekstremt dårlig ytelse.

Den andre er ment å lage kjørbare filer av xbox-spill ellernoe. Ingen av dem er hvertfall mulig å bruke til spilling.

 

Du må tenke på at Xbox er i essensen en PC hardware-messig. Så da skal du ha PC'n din til å emulere en PC. Ingen har laget noe som virker enda.

Endret av Bytex
Skrevet (endret)
Så lenge du eier konsollen og spillet kan du laste begge deler lovlig.

Det er ikke lov å laste ned spill med copyright. I USA er det heller ikke lov å ta en backup av ditt eget spill, jeg vil ikke bli overrasket hvis det er like (om ikke mer) strengt i Norge. Selve emulatoren er software som du kan laste ned og bruke så mye du vil, så lenge det ikke går i konflikt med det overnevnte.

 

Nå tror jeg 360-emulator er ganske krevende for en PC, til tross for hvor mye kraftigere PC-en er. Edit: ser nå at posten over oppklarer dette.

Endret av cs_
Skrevet (endret)

Nå er jo ikke akkurat xbox noe dyr i innkjøp lengre, du finner den brukt for 250kr på Finn.

 

Dette er ikke mye penger når bare ett 360 spill i seg selv koster 6-700kr nytt..

Endret av -sparks-
Skrevet

Som sagt har du ikke lov til å laste ned spill uten å betale for det (f.eks på steam). men det har gått rykter om at hvis du "installerer" spillet på xboxen kan du flytte alle lagrede filer over på pcèn og gjøre om xbox knappene til ønskede tastatur knapper, men dette er ekstremt vansklig, og du trenger en heftig pc, for når du kobler til harddisken kopieres alle filene fra xboxen til pcèn og det krever plass og er ganske ulovlig... men som sagt hva er oddsen for å bli tatt?

Skrevet (endret)

Spille et spill du har betalt for på en annen plattform enn det den er ment for. Å NEI! RING POLITIET!

Endret av Lange
  • 3 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...