Gå til innhold

Reinstallere XP uten CD.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har bestemt jeg for at maskinen min trenger en formattering og tenkte bare å reinstallere XP. Har en Dell som jeg fikk med en XP-CD, men den er borte. Har lest til fram og tilbake og funnet ut at jeg trenger filen "winnt32.exe" som jeg kan brenne som image og bruke som den CD-en jeg fikk fra Dell. Men problemet er at jeg ikke finner den på maskinen.

 

Hvor kan jeg få tak i fila? Har prøvd å google litt, men uten hell. Er ikke noen professor innen data, så er fint med litt god forklaring :thumbup:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ok. Takker for svar. Er det noen muligheter for å laste ned det? Koster rundt 200,- for ny CD, merker at jeg ikke er så gira på å bruke penger på det.

Skrevet

Ja det er mulig å laste ned , men ikke fra Microsoft . Og forumreglene forhindrer oss å diskutere ulovlig nedlasting og linke til dette.

 

Best at du slår fra deg formatterings ide'en din - inntil du har full oversikt.

Dette da det også kan være at du har en dell pc med intel brikkesett m/AHCI. Om dette er tilfelle vil du ødlegge helt for deg selv da default XP installasjons medie ikke finner noen disk (grunnet at XP ikke har intel AHCI drivere inkludert)

Skrevet

er det virkelig ulovlig å laste det ned fra torrent? har jo lisens så ser ikke problemet.

key-en står på den lappen under pc'en så der burde være lett..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...