Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

[LØST]Hvordan koble til medfølgende vifter? Antec three hundred


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Jeg har nettopp gjort mitt første pc bygg, og har da samme kabinett som i emne tittel. Problemet mitt er at jeg aner ikke hvordan jeg skal få koblet til de to vifte som var i kabinettet fra før. Det jeg har funnet ut er at de er av typen molex(ikke 100% sikker, 4 pins kontakt/inntak) og skal egentlig rett i strømforsyningen(?). Jeg har en psu av typen corsair hx 750 w. På denne psuen kan jeg ikke se at det er mulig å koble til 4 pins kontakter. Så trenger litt hjelp med hvordan jeg skal løse dette?

Edit: ligner på denne:800px-Molex_female_connector.jpg

Endret av WallStreet
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

edit: Han la til bilde før meg :)

 

MEN, jeg har aldri hørt om s-ata til molex overgang før.. Fulgte ikke noe med strømforsyningen da?

Endret av Wrasko
Skrevet

Du skal ikke koble den til bak på strømforsyningen, men bruke de kablene som fulgte med denne. Det er kun disse som fungerer å putte inn i PSU'en.

 

atlef.

Skrevet

Hehe^^ huff merkes at man har bygget pcn siden 10 i morges :blush:

Var en bommert fra min side, eneste som skulle til var å putte en kabel mellom kontakten fra viften til psu. Dette trodde jeg ikke funket før ettersom jeg bare hadde hun kontakter av den typen og den fra viften også var av samme typen). MEN da jeg vrei den rundt oppdaget jeg at jøss det satt visst en han kontakt og :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...