Gå til innhold

[Løst]Canon Telelinse IS vs UMS (55 - 250mm)/(55 - 200mm)


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei, ja jeg står å pendle mellom en Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS og en Canon EF 55-200mm f/4,5-5,6 USM II, Prisen for IS koster 2500,- mes UMS koster 2000,-

 

Jeg tar gjerne imot forslag.

 

På forhånd takk.

 

LeeZarD

Endret av LeeZarD
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror nok du får en del "mer" for de 500 kronene da...det er nok en grunn til prisforskjellen.(Jeg har den 55-250-IS og er meget godt formøyd med den)

RandiA

Skrevet
Tror nok du får en del "mer" for de 500 kronene da...det er nok en grunn til prisforskjellen.(Jeg har den 55-250-IS og er meget godt formøyd med den)

RandiA

 

Helt enig,har selv brukt den og vet den er meget bra i forhold til prisen.

Skrevet

EF 55-200mm USM er nok litt mer stille og er en anelse raskere på autofokus.

 

EF-S 55-250mm IS skal, rent optisk, være totalt overlegen. Bildestabilisator er også ekstremt kjekt på såpass lange brennvidder ved håndholdt fotografering. Grunnen til at prisen er på nivå med 55-200mm har nok mye med at det er bygget tilpasset den mindre sensoren i kameraene med EF-S-fatning. Det krever mindre glass.

Skrevet

EF 55-200mm er et av dårligste objektivene til Canon. Så den vil jeg anbefale deg å holde seg unna. Jeg har selv hatt en slik en og det var ikke ikke mye å rope hurra for.

 

EF-S 55-250mm IS er en trivelig sak som har fått mye god omtale. Kjøp den du.

 

Tom

Skrevet

Tusen Takk Skal dere ha Randia, Tomsi42, Snekker'n, Andreasfe, Morsom Link BTW. :p

 

Antar det blir IS linsa Så fort som mulig. Saken er Løst.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...