adale Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Er det flere enn meg som som har vært så uheldig å få litt kondens eller fuktighet inn i telefonen i lommen? Jeg har aldri mistet den i vannet eller sølt væske på den, likevel sier nå verkstedet at det er fukt over store deler av hovedkortet og at de ikke dekker dette på garantien. Synes det er litt dårlig.
cliffme Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Kan du ikke kreve dokumentasjon/bilder på skaden?
Ståle Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Men som artikkelen på amobil nå nettop sa, du skal ikke ha mobilen i lommen. Den er ikke bygget for det.
adale Skrevet 1. februar 2009 Forfatter Skrevet 1. februar 2009 ja, men jeg vil tro 90% av folk har mobilen i lomma. Jeg har den t.o.m i en taske. Men denne er ikke vanntett.
Symbian_Pro Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Vel, det skal ikke mer til enn at du har telefonen på badet når du dusjer. Grunnen til at det ikke dekkes er at det er en brukerfeil som er veldig dyr å reparere. I ditt tilfelle må hele hovedkortet byttes ut og da er ikke veien lang for at det blir like dyrt som å kjøpe ny telefon.
Marbash Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Er nok dessverre slik som folk sier at generelle fuktskader blir ikke dekket av verkstedet, nettopp pga. at det omtrent vil bli like dyrt som om du skulle kjøpt deg en ny telefon. Etter den artikkelen som jeg har lest på aMobil nå, så tror jeg at jeg skal gå til anskaffelse av vanntett taske til min mobil hvert fall. Kanskje til og med prøve å få tak i en som har et lite varmeelement dersom man er ute i kulden.
awfuls Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 hva er poenget med mobil tlf når man ikke kan ha den med seg? dette er den dårligste grunnen til at merke verksteder prøver og komme seg unna reprasjoner på tlf.. merke verksteder SKAM dere
ferrek Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 hva er poenget med mobil tlf når man ikke kan ha den med seg? dette er den dårligste grunnen til at merke verksteder prøver og komme seg unna reprasjoner på tlf.. merke verksteder SKAM dere Det er da vel ikke verkstedene sin feil at mobilene tåler veldig lite fukt? Dersom man får beskjed om at en telefon er fuktskadet kan man kreve bildebevis og at et annet verksted til mobilprodusenten ser på den. Fungerer dårlig å bare si at telefoner er fuktskadet da uten at de er det.
adale Skrevet 1. februar 2009 Forfatter Skrevet 1. februar 2009 de skulle sende meg bilder, men jeg har ikke sett det ennå. Poenget mitt er at når Nokia har en såpass strikt garanti som de har på 1 år (alltid vært diskusjon om denne korte tiden), så synes jeg min 6 måneder gammle telefon burde gå på garantien. Det er ikke min feil at den ikke er motstandsdyktig mot litt fukt.
Symbian_Pro Skrevet 2. februar 2009 Skrevet 2. februar 2009 At alle (ikke-"fuktsikre") mobiler er ekstremt utsatt for fukt er ingen hemmelighet. Dette gjelder uansett merke. Hvis du ikke visste dette er det din egen feil. Det høres kanskje brutalt ut men sånn er det dessverre.
ferrek Skrevet 2. februar 2009 Skrevet 2. februar 2009 de skulle sende meg bilder, men jeg har ikke sett det ennå. Poengetmitt er at når Nokia har en såpass strikt garanti som de har på 1 år (alltid vært diskusjon om denne korte tiden), så synes jeg min 6 måneder gammle telefon burde gå på garantien. Det er ikke min feil at den ikke er motstandsdyktig mot litt fukt. Nyere Nokiaer har så vidt meg bekjent to års garanti nå. Og nå er det blitt 4 års reklamsjon på telefoner i tillegg. Vi forbrukere har nesten for mange rettigheter spør du meg.. Det er ikke din feil at den ikke tåler fukt nei, men det er da heller ikke verkstedet sin feil!
Ståle Skrevet 2. februar 2009 Skrevet 2. februar 2009 Men det er din feil at du oppbevarer den på steder hvor den kan få fukt i seg, som det står i manualen at du absolutt ikke skal gjøre.
adale Skrevet 2. februar 2009 Forfatter Skrevet 2. februar 2009 OK, så jeg konkluderer med at jeg ikke kan ta den med meg ut når det regner, hvis jeg ikke har kjøpt en taske som har oppvarming...Det er nemlig den eneste måten å frakte med seg en mobiltelefon i lomma når det regner ute. Med mindre man har med seg en sekk elle rnoe som er vanntett og har nok luft.
esoteric Skrevet 2. februar 2009 Skrevet 2. februar 2009 (endret) Er mye teknologi i dagens telefoner, mye som ikke liker fuktighet. Har man lyst til og kunne bruke telefonen i litt røffe omgivelser så burde man kjøpe en mobil som er laget for det også. Og verkstedene sier ikke at det er fukt skader for å slippe unna jobben med og reparere den. En fuktskade er en jobb med tap for verkstedet. Hadde de klart og reparere den hadde de fått betalt, men med fuktskader er det som regel ikke mulig/løssomt og verkstedet tjener ikke pengene sine. Mobil verkstedene er egentlig ganske snille på service biten, i andre bransjer (på pc-er f.eks) tar de seg ofte betalt dersom det er brukerfeil som er problemet. Endret 2. februar 2009 av Dain Bramaged
Ståle Skrevet 2. februar 2009 Skrevet 2. februar 2009 Hva jeg fant: Jeg er student og går med laptopen i pc sekk...jeg holdte på og gå på ryggen på glattisen...om jeg tryner, og knuser skjermen...går det på noen form for forsikring? når jeg "bada" med mobilen fikk jeg det på ferie og frilufts forsikring, HVIS jeg kunne dokumentere at det var vannskader, at jeg ikke bare utnytta det...
Emelina Skrevet 2. februar 2009 Skrevet 2. februar 2009 Hva jeg fant: Jeg er student og går med laptopen i pc sekk...jeg holdte på og gå på ryggen på glattisen...om jeg tryner, og knuser skjermen...går det på noen form for forsikring? når jeg "bada" med mobilen fikk jeg det på ferie og frilufts forsikring, HVIS jeg kunne dokumentere at det var vannskader, at jeg ikke bare utnytta det... Her er det jo snakk om forsikring, og ikke garanti/reklamasjon...
Ståle Skrevet 2. februar 2009 Skrevet 2. februar 2009 Er vel billigere enn å kjøpe ny mobil når du ikke kommer til å få det på garantien uansett
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå