kilogram Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 Den kritiske Windows-feilen som for tiden blir utnyttet av ormer har bygget et botnett. Les mer
AncientLooper Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 Hvordan kan man vite om man har denne ormen?
O.J Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 Hvordan kan man vite om man har denne ormen? Har du et dugelig og oppdatert antivirus er det liten grunn til bekymring. kan vær lurt med en tur innom windows update hvis du er usikker på om fix'en er installert.
Stefski Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 Lurer på om det generelt er mulig å overvåke hjemmenettverket sitt, og detektere om noen av maskinene i nettet er infiserte (altså om det blir sendt ut søppel fra maskinene). Siden det, utifra artikkelen, synes å være mulig å oppdage disse ormene på internet, burde det vel være fullt mulig på hjemmenettverket også?
Tosha0007 Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 (endret) oisann var derfor pc-en går så seint... nei frå spøk til revolver; trur du at du har denne ormen eller anna malwaren på pc-en følgjer du denne tråden: https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=691246 og poster logger her i ein ny tråd https://www.diskusjon.no/index.php?showforum=131 Endret 2. desember 2008 av tosha0007
nuffenuff Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 Det står Windows, ikke hvilken windowsversjon. Er hullet i både WinXP og Win Vista? Evnt også i 2k, Me, 98?
AncientLooper Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 Hvordan kan man vite om man har denne ormen? Har du et dugelig og oppdatert antivirus er det liten grunn til bekymring. kan vær lurt med en tur innom windows update hvis du er usikker på om fix'en er installert. Poenget er at jeg kjører Windows 7, og lurer litt på om Windows 7 er utsatt og hvis det er det, om det er en oppdatering...
O.J Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 Hvordan kan man vite om man har denne ormen? Har du et dugelig og oppdatert antivirus er det liten grunn til bekymring. kan vær lurt med en tur innom windows update hvis du er usikker på om fix'en er installert. Poenget er at jeg kjører Windows 7, og lurer litt på om Windows 7 er utsatt og hvis det er det, om det er en oppdatering... Hvis den fins, skal den komme opp i windows update. Men som sagt, antivirusen skal gi deg god beskyttelse, og liten grunn til bekymring.
PortableAppGuy Skrevet 2. desember 2008 Skrevet 2. desember 2008 hehe, jeg ble fikk denne her ormen...
hansedvo Skrevet 3. desember 2008 Skrevet 3. desember 2008 hva er er botnett da? hva er er botnett da?
Kahuna Skrevet 3. desember 2008 Skrevet 3. desember 2008 Lurer på om det generelt er mulig å overvåke hjemmenettverket sitt, og detektere om noen av maskinene i nettet er infiserte (altså om det blir sendt ut søppel fra maskinene). Siden det, utifra artikkelen, synes å være mulig å oppdage disse ormene på internet, burde det vel være fullt mulig på hjemmenettverket også? Det skal jo være mulig med pakkesniffere og denslags men jeg vet ikke om et verktøy som kan gjøre denne jobben på en enkel måte (kanskje ethereal?)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå